Vali Mutlu: Şimdilik bir müdahale yok

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, dün NTV’de katıldığı programda “24 saat içinde Gezi eyleminin bitirilip bitirilmeyeceği” yönündeki soruya, “Şimdilik bir müdahale yok. İleriye yönelik hiç bir zaman müdahale edilmeyecek diye bir şey yok. Nasıl ne şekilde yapılacağını paylaşırız. Kimsenin haberi olmadan gideriz diye bir şey yok” diye yanıt verdi. Direnişçilere daha önce yaptığı yüz yüze görüşme teklifini yineleyen Vali canlı yayında cep telefonu numarasını da açıkladı ve şu tweet’i attı: “ Gezi Parkı ’nda çevre duyarlılığıyla hareket eden gençler, bana ait 0532 307 86 87 No’dan yüz yüze görüşmek için arayabilirsiniz. İyi günler.”
Vali Mutlu, “Biz gönülleri kısa zamanda alırız. Bizim gönlünü kırdığımız gençler İstanbul’daki milyonlarca gencimiz değil. Biz ülkemizdeki bütün gençlerin gönlünü almak isteriz. Gençlerle ilgili benim kendilerine ulaşma, onların vali amcası olma konusunda hiçbir tereddüdüm yok” dedi.

‘Gençler artık Twitter ’dan değil yüz yüze görüşelim’

Valisi Mutlu, Twitter hesabında yayımladığı mesajında, ‘Çevre duyarlılığıyla hareket eden’ gençler ile artık Twitter üzerinde değil yüz yüze görüşmek istediğini belirtti. Mutlu, Gezi Parkı’na gitmeyi planladığını da açıkladı. İstanbul Valisi Mutlu, 262 bini aşkın takipçisine dün şu mesajları yolladı: “Gezi Parkı’nda ‘çevre duyarlılığıyla hareket eden’ gençlere öneriyorum; artık Twiteer’dan değil yüz yüze de görüşelim.” “Gezi Parkı’nda kalıp benle görüşmek isteyenler Twitter hesabımdan bana ulaşsınlar. Uygun bir mahalde buluşalım. Basına da görüntü verebiliriz arzu ederseniz. Bilahare en kısa zamanda Gezi Parkı’nda sizi ziyareti planlayacağım. Bunu da konuşuruz. Selamlar iyi günler.”