Vali Mutlu, Twitter'daki öğrenciyi sınıfta buldu!

Vali Mutlu, Twitter'daki öğrenciyi sınıfta buldu!
Vali Mutlu, Twitter'daki öğrenciyi sınıfta buldu!
Eyüp'te Gümüşsuyu Ortaokulu'nun açılış törenine katılan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, sosyal medya üzerinden kendisine mesaj atan okulun 8-E sınıfı öğrencisi Senanur Özer'e sürpriz yaptı.

İSTANBUL - Vali Mutlu, kendisine dün tweeter'dan mesaj gönderen Senanur Özer için, "13 yaşında ve tweetter'da 1200 takipçisi var. Attığı 'tweet'lere baktım ve bomba gibi twet atıyor" dedi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul İl Özel İdaresi tarafından yeniden yaptırılan Eyüp Merkez Mahallesi'ndeki Gümüşsuyu Ortaokulu'nun açılış törenine katıldı. Törende bir konuşma yapan Mutlu, yeniden yapılan okulların depreme dayanıklılık noktasında fevkalade sağlam binalar olduğunu söyledi.

Yıkıp yeniden yaptırılan Gümüşsuyu Ortaokulu'nda sağlıklı bir şekilde eğitim ve öğretim sürdürüleceğinin altını çizen Mutlu, "İstanbul'da en önemli sorunumuz olan eğitim sorununu İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi, 2013 yılında çok verimli bir yıla dönüştürdü. Şu ana kadar hizmete açtığımız dersliklerin sayısı 3 bini geçti. Yıl sonuna kadar açacağımız bazı okullar daha var. Böylelikle eğitimde biraz daha iyi ve mükemmeli yakalamaya devam ediyoruz. 700'den fazla öğrencimiz bu okulda tam gün eğitim görecek" ifadelerini kullandı.

Vali Mutlu törenin ardından öğrencilerle birlikte açılış kurdelesini kesti. Yeni okulun sınıflarını gezen Vali Mutlu, öğrencilerle sohbet etti. Vali Mutlu, twitter hesabından kendisine mesaj gönderen 8-E sınıfı öğrencisi Senanur Özer'e sürpriz yaptı. Mutlu, "Vali amca yarın bizim okuldasın. Bende 8-E'deyim bir uğrarsın dimi ya" şeklinde kendisine mesaj atan Özer'in sınıfını ziyaret etti.

Özer'in yanına oturan Mutlu, Senanur Özer'in paylaştığı tweet'leri çok beğendiğini söyledi. Özer'in sosyal medyayı yakından takip ettiğini söyleyen Vali Mutlu, "Gördüğüm kadarıyla çok takipçisi de var. 13 yaşında ve twitter'da bin 200 takipçisi var. Attığı tweet'lere baktım ve bomba gibi tweet atıyor" diye konuştu. Vali Mutlu'ya Hoş geldiniz diyen Özer ise Mutlu'dan kendisini takip etmesini istedi. Çocuklarla şarkı söyleyen Mutlu, öğretmenlerle kısa bir süre konuştuktan sonra okuldan ayrıldı. Törene Vali Mutlu'nun yanı sıra Eyüp Kaymakamı Ali Taşkın Balaban, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu ve öğrenci velileri katıldı. (Enver ALAS/DHA)