Vali Mutlu'dan 'sosyal medyaya operasyon' sinyali

Vali Mutlu'dan 'sosyal medyaya operasyon' sinyali
Vali Mutlu'dan 'sosyal medyaya operasyon' sinyali
Sosyal medyayı prokovatif eylemler için kullananlar var. Bununla mücadele edeceğiz. Emniyet güçlerimizi zor duruma sökmek isteyen her algıya karşı mücadele edeceğiz. Emniyet'in yetkili birimi sosyal medya üzerinde ters algı yaratamaya çalışan kişilere karşı bir operasyon düzenleyecek.

Radikal.com.tr - Taksim'de çok sayıda polisle gerçekleştirilen sabah baskınının ardından İstanbul Emniyeti'nin Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesinde bir basın toplantısı düzenleyen İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, sosyal medya kullanıcılarına yönelik bir operasyonun sinyalini verdi. Vali Mutlu,  "Emniyet’in yetkili birimi sosyal medya üzerinde ters algı yaratamaya çalışan kişilere karşı bir operasyon düzenleyecek" dedi.

Vali Mutlu'nun konuyla ilgili sözleri şöyle: "Benim bir fikrim var diyenlere karşı benim telsizim var, taşım var, molotofum var diyenlere karşı mücadele ediyoruz. Sosyal medyayı prokovatif eylemler için kullananlar var. Bununla mücadele edeceğiz. Emniyet güçlerimizi zor duruma sökmek isteyen her algıya karşı mücadele edeceğiz. ‘Uydur uydur yaz’ diye tanımladığım kişilerin ajitasyonlarına dikkat edilmesi gerekiyor. Emniyet’in yetkili birimi sosyal medya üzerinde ters algı yaratamaya çalışan kişilere karşı bir operasyon düzenleyecek. Bundan sonraki süreçte şu anda düzelmeşi olan Taksim Meydanı’ndaki görüntünün bozulmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz."


  http://www.radikal.com.tr/113713811371389

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Uydur uydur oyna - metinc

  Sayın Vali, "Uydur uydur yaz" dediği sırada Taksim'de bir polis tiyatrosu yaşanması ne tuhaf bir tesadüf. Polisi çağıran ve polisin müdahale etmediği bir garip molotoflu topluluk vardı Taksim'de. Molotoflu topluluğu durdurmaya çalışan barışçı eylemciler ise polis müdahalesine maruz kaldı. Mehmet Ali Bey (Alabora) sanırım tiyatronun muhafazakar devletimiz için ne denli önemli bir araç olarak görüldüğünü anlamıştır.

  Uslu ol; vali nasıl Twitter'i kullanıyorsa sen de öyle kullan. - kargıyel

  Gezi Parkı genel direnişinde sosyal medyanın aktif olarak kullanılması ve geleneksel medyanın batmış halinin ortaya çıkması üzerine emniyet harekete geçiyor.Herhalde istedikleri şu: Haber iletimine dair her şeyi Başbakan sözlerinin yazıya geçirilmesi gibi çalışan yandaş gazetelerden öğrenmemiz..Ayrıca; sosyal medyanın bazı yapısal özelliklerinden dolayı dezonformasyon ihtimali her zaman mevcut.Ama bu da anında yapılan değişiklerle hemen düzeltiliyor; yani tv ve gazetelerde olduğu gibi tekzip için ertesi günü beklemiyor.Gerçi artık ülkede gazeteler yalanı doğrunun yerine geçirdi ya neyse..Herkese tavsiyem: Twitteri ya da diğer sosyal ağları vali efendi nasıl kullanıyorsa onun gibi kullanın ve rahatlayın.

  Sis bulutu kalkti - saricizmeli

  Nasil bir ulkede yasiyormusuz son olaylarda sis bulutu kalkti ortaya cikti, bunun adi totaliter rejim, (hadi fasizm demeyelim)

  Zorbalık - yasakilac

  Bu insanlara apaçık "gerçekleri paylaşmayın . Sadece bizim size söylediklerimizi bilin. En doğruyu biz biliriz" demektir.

  mağdurum da mağdurum/ - tamdestek

  Bence de ajitasyona hayır.Başbakanımız yaptığı ajitasyona bir son versin de gerçeği görsün.

  yandaş medyaya bakın bi önce - yecgga

  kimin ters algı yaratmaya çalıştığını görürsünüz.

  devletin valisi - ahmet mustafa

  sayın mutlu devletin değil,sayın erdoğanın özel kalem müdürü gibi demeç veriyor