Vali Mutlu'dan Taksim'deki polislere ziyaret

Vali Mutlu'dan Taksim'deki polislere ziyaret
Vali Mutlu'dan Taksim'deki polislere ziyaret
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Taksim'de görev yapan polislere gece ziyareti yaptı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın Gümüşsuyu ve AKM 'nin önünde görev yapan polisleri ziyaret etti.

Mutlu ziyareti sırasında açıklama yaparak, "Herkesin aklını başına devşirmesi lazım. Bu güzel insanların güzel şehri huzuru daha fazla bozulmasın. Aksi halde karşılarında mukaddes emanetlerine sahip çıkmak isteyen polislerimizi güvenlik güçlerimizi bulacaklardır" şeklinde konuştu.

Çapkın da kısa bir açıklama yaparak, "Arkadaşlarımız ve biz huzuru ve güveni sağlamak için uykusu geceler geçirmemiz gerekiyorsa geçiriyoruz. Onlarla beraberiz. Onlarla iç içe olduğumuz bilmelerini sağlamak için özellikle geldik. Her bir arkadaşımızın gözlerinden öpüyorum" dedi. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/113725011372506

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kutsal emanet : Akıl - ekindgn

  İstanbul Valisi trafiğin "akmasını" cidden önemsiyor, bunun içinde "gerekli" çalışamaları yapan polise destek oluyor. O polis ki Ankara'nın merkezinde trafiğin akmasını sağlamak için ve diğer vatandaşların güvenliği için bir insanın kafasına kurşun yerleştiriyor! Kutsal emanetin birincisi "akıl"dır sayın vali, değer verip çalıştırmak sonrada korumak gerekiyor.

  Herkesin aklını başına devşirmesi lazım - generalduncan

  Başta valinin kendisinin. Çünkü sabah söylediği ile akşamı birbirini tutmuyor. Saldırmayacağız deyip en sert müdahaleyi yapacağız diye kendiyle çelişen, insanlarının can güvenliğini kendi eliyle tehlikeye atan bir iktidar piyonunun söylediklerini artık kaale almayız. Hükümet düştüğünde yatacak yerin yok vali.

  Gezi - aslanbaytur

  neydi o soylediklerin ihlamurlu kus sesli biseylerdi gibi dimi ? Ne MATRAK ADAMMISSIN AMA :-))

  Birkaç soru. - metinc

  1. Mukaddes emanetlerine sahip çıkan polisi bulurlar ne demek? Mukaddes emanet mi? Vali Bey, cihat mı yönettiğini zannediyor? Ettiği lafı ölçüp biçmeden konuşmaması lazım kimsenin. 2. Polise moral ziyaretinde bulunup tutarı olmayan laflar etmek yerine o polisin çalışma şartlarının ağırlığından, can güvenliğinden, özlük haklarından falan bahsetmek daha doğru bir yaklaşım olmaz mıydı? Boş boş ziyaret neye yarar icraat de önemli olmalı. 3. Birkaç gün önce twitterda sevgi kelebeği olup uçuşa geçen Sayın Vali acaba şu anda da Taksim'deki gençlerle olmak ister mi?

  Sayın İstanbul Valisi - BurhanFelek

  İstifanız daha büyük moral verecektir.

  vali, bizi öldürmekse niyetin açıkça söyle - gökcej

  Reviri gaz bombardımanına tuttular, kafamızın 2m ötesinde ses bombası patladı, kime neye yardım edeceğimizi şaşırdık. Kendimizi mi koruyalım revire mi yardıma gidelim bir hengamenin içinde yaralılar derken. sen kime moral veriyorsun? ben senin vatandaşın değil miyim? ben 22 yaşında üniversiteli bir genç kızım. tek isteğim şehrimin değerlerini korumak. sen polis terörünle beni öldürme noktasına getirmeyi kendine reva görüyorsan ben ne diyeyim. doktor, yaralı var çığlıklarının arasnda yaralılara yardım mı edelim kafamıza yağan gaz bombalarından ses bombalarından plastik mermilerden mi korunalım bilemedik. sayın vali, bizi öldürmek istiyorsan açıkça söyle. bize yalanlar şakalarla gelip polise moral verme maskaralıkları yapma. sen bana bu zulmü müstehak görüyorsan diyarbakırda neleri müstehak görmüşsündür kim bilir.