Vali Okutan aile raftinginde!

Siirt'te görevliyken yaptığı yamaç paraşütüyle adı 'uçan vali'ye çıkan Sakarya Valisi Nuri Okutan, Mudurnu Çayı'nda da rafting denedi. Sakarya'daki Melen ve Mudurnu çaylarında...

ADAPAZARI - Siirt'te görevliyken yaptığı yamaç paraşütüyle adı 'uçan vali'ye çıkan Sakarya Valisi Nuri Okutan, Mudurnu Çayı'nda da rafting denedi. Sakarya'daki Melen ve Mudurnu çaylarında turizmi canlandırmak amacıyla tanıtım çalışmalarına başlayan Okutan, beraberindeki heyetle önce Sülüklü Göl'de incelemelerde bulundu. Bu sırada yolda kalan bir aracı kurtarma çalışmalarına katıldı. Daha sonra da Akyazı ve Hendek kaymakamları ile Mudurnu Çayı'na giden Okutan, rafting yaptı.
Vali Okutan ve beraberindekiler, tek kişilik dört botla 7 kilometrelik parkuru geçmeyi denedi. Dokurcun beldesi geçişinde botun kontrolünü yitiren Okutan, dereye düştü. Soğuk suda kısa bir süre sürüklenen Okutan, botunu düzeltti, üzerine binip yoluna devam etti. Zorlu parkurda işletmeci Rahmi Sak ile gazeteci Zeki Aydıntepe de botlarından düştü. Parkuru tamamlayan Vali, "Mudurnu Çayı'nı aile raftingine açabilmek için Sakarya Valiliği olarak özendirme ve tanıtım çalışmaları yapacağız. Raftingçilere her kolaylığı sağlayacağız" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7443177443170

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.