Vali: Özel araçla trafiğe çıkmayın

Türkiye'nin Ege ve Akdeniz bölgeleri hariç her tarafında karakış hüküm sürüyor. Birçok yerde köy yolları kapalı. Kar yağışının üç gün daha süreceği tahmin edilen İstanbul'da okullar bugün yine tatil. Kentte 600 maddi hasarlı, 17 yaralamalı trafik kazası olurken, 545 zincirsiz araca ceza kesildi. İstanbul Valisi Muammer Güler, özel araçların bugün zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmamasını istedi.

İSTANBUL - Kar kalınlığı yer yer 20 santimetreyi bulan İstanbul'da önlemler işe yaradı. Özel araç sahipleri yola çıkmadığı, okullar tatil edildiği, ana arterler açık tutulduğu için işgünü olduğu halde dün, küçük çaplı kazalar dışında sorun yaşanmadı. Kar, en çok öğrencileri sevindirdi. İlk ve orta dereceli okullar ile üniversiteler bugün de tatil edildi.
İstanbul Valisi Muammer Güler, bir basın toplantısıyla kar yağışının trafik bilançosunu açıkladı. Buna göre, kentte gün boyunca 600 maddi hasarlı, 17 de yaralamalı trafik kazası meydana geldi, 545 araca da zincirsiz yola çıktığı için ceza kesildi. Güler, İstanbullulara, zorunlu olmadıkça özel araçla yola çıkmamaları, toplutaşım araçlarını kullanmaları çağrısı yaptı.
Toplu ulaşımı sağlayan İETT Genel Müdürlüğü, otobüslerini 31 hatta 100 araçla takviye ederken, ring şeklinde 713 sefer yapan otobüsler ile 47 ekspres otobüs, her duraktan yolcu aldı. Atatürk Havalimanı'nın iki pisti geçici olarak kapatıldı. Atatürk Havalimanı'nın hava trafiğine kapalı olması nedeniyle trafiğin açıldığı öğlene kadar 12 uçak, Sabiha Gökçen
Havaalanı'na iniş yaptı. Kentteki ilk ve ortaöğretim kurumları ile çok sayıda üniversite bugün de tatil edildi.
Zincir takarken araç gitti
Kozyatağı'ndaki işyerine giderken Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü geçtikten sonra arabasına zincir takmak isteyen Erol Metin'in yanına iki kişi yardım için yaklaştı. Metin'in zincir takmaya çalıştığı sırada iki kişi 34 AN 0521 plakalı otomobili çaldı. Yaklaşık iki kilometre uzakta bulunan otomobilden cep telefonu çalındı.


    http://www.radikal.com.tr/7371507371500

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.