Vali Salih Şarman'ın cezası onandı

Yargıtay Ceza Genel Kurulu, Batman'da otopark ihalesi karşılığında bir işadamından rüşvet olarak Mercedes marka otomobil aldığı...

ANKARA - Yargıtay Ceza Genel Kurulu, Batman'da otopark ihalesi karşılığında bir işadamından rüşvet olarak Mercedes marka otomobil aldığı gerekçesiyle eski Batman Valisi Salih Şarman hakkında verilen altı yıl üç ay ağır hapis ve ömür boyu memuriyetten men cezasını onadı. Halen merkez valisi olan Şarman'ın, Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nce verilen karara ilişkin temyiz istemi sonuçlandı.
Yargıtay Ceza Genel Kurulu, 5. Ceza Dairesi'nin kararını usul ve yasaya uygun bularak, Şarman'ın temyiz istemini reddetti. Genel Kurul, kararı oybirliğiyle onadı. Şarman'ın 'karar düzeltme' isteminde bulunma hakkı var. Ancak, Yargıtay 5. Ceza Dairesi'ndeki yargılamada iddia makamında bulunan ve verilen karar doğrultusunda istemde bulunan Yargıtay Başsavcılığı'nın, karar düzeltme istemini kabul etmemesi bekleniyor. Bu durumda karar infaz edilecek. Şarman, verilen hapis cezasını çekmenin yanında memuriyet hakkını da kaybedecek.