Vali, sesini yükselten şehit babasına 'Kendine gel' dedi

Vali, sesini yükselten şehit babasına 'Kendine gel' dedi
Vali, sesini yükselten şehit babasına 'Kendine gel' dedi
Şehit aileli için düzenlenen yemekte Çorum Valisi Ahmet Kara konuşurken sesini yükselten şehit babasını 'Önce kendine gel" diyerek fırçaladı. Daha sonrada oturduğu masadan kalkıp gitti.

RADİKAL-Çorum'da 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100'ncü yıldönümü nedeniyle düzenlenen programlar kapsamında valilik tarafından şehit aileleri ve gaziler için yemek verildi. Öğretmen Evi'nde gerçekleştirilen yemek sırasında Vali Ahmet Kara şehit ailelerinin bulunduğu bir masaya oturdu.Vali Kara'nın şehit yakıları ile sohbet ettiği sırada yanında oturan 20 yıl önce Şırnak'ta şehit olan Jandarma Komando Er Erkan Karaca'nın babası Garip Karaca'nın ses tonu bir anda yükseldi. Şehit babası şehit ailelerinin sorunlarını dile getirdiği sırada bir anda sinirlendi. İlgisizlikten yakınan şehit babası "Biz vatan için, bayrak için şehit verdik" dedi.


Bu tepki karşısında şaşıran Vali Ahmet Kara, şehit babasına adını sordu. Garip Karaca, "İsmim batsın" diye cevap verince, Vali Ahmet Kara masadan kalkarak sakin olmasını söyledi. Şehit babasına "Önce kendine gel" diyen Vali Kara daha sonra sinirli bir şekilde başka bir masaya oturarak yemek yedi.

Yusuf ÇINAR/ÇORUM-DHA


  http://www.radikal.com.tr/131646813164684

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  gına geldi bu anlamsızlıktan artık - ron

  vali bey kötü bir şey söylememiş, karşısında kendisini onca insan içinde çocuk gibi azarlayan adama "kendine gel" demek kadar doğal bir şey olamaz. Çektiği acıyı, belki yaptığı fedakarlığı başkasına bağırma hakkı olarak kullanmak doğru değil. "Vatan için, bayrak için" şehit verdiysen o zaman neden bağırıyorsun ki. Neden ilgisizlikten yakınıyorsun. Şehit üzerinden her türlü "imkan" sunulmuş. Kadro, maaş, burs gibi her şey sizde. Bir de kalk valiye bağır. İyi valla, ne ala memleket.

  milletin valisi değil bunlar.. - user410965

  Bu insanlar oğlunu kaybetmiş br babaya kendine gel demeyi nasıl kendilerine yakıştırıyorlar? Anlamak mümkün değil. Devletin valisi değil partinin valisi oldukları için hükümetteki kibir onlara da sirayet ediyor herhalde..

  valilerimiz kraldan kralcıdır - user738619

  her hükümet döneminde olandır bu tablo. hükümetin uzantıları olarak kendilerini görenlerin atanmış halidir. izmirde edirnede orada burada olan aynıdır.

  eyy vali, sen sakin ol biraz - user392217

  adamın canından can kopmuş, o anda sinirlenmiş olabilir, bu kadar büyüklenmenize gerek yok mütervazi olun biraz, daha siz onu sakinleştirmeniz gerekirken sinirlenip adamcağızı azarlıyorsunuz. o bir şehit babası ve sizler o şehitler sayesinde yaşıyorsunuz ,,, sakin sakin