Vali tuvaleti altınla mı kaplattı?

Vali tuvaleti altınla mı kaplattı?
Vali tuvaleti altınla mı kaplattı?
Hatay Valisi Ercan Topaca'nın Kocaeli'de görev yaptığı dönemde makam tuvaletini altınla kaplattığı, tadilata 752 bin lira harcandığı iddia edildi.

RADİKAL - Cumhuriyet gazetesinden Canan Coşkun'un haberine göre, Hatay Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Valisi olduğu dönemde makam tuvaletini altın kaplattırdı. Habere göre, Uz-Ak yapı firmasına 752 bin TL’ye yaptırılan tadilatta kullanılan malzemelerin tamamına yakını altın kaplama. Banyo ve tuvalete altın kaplama tuvalet fırçalığı, altın kaplama sabunluk ve havluluk, altın kaplama bornoz askılığı ve altın kaplama çöp kovası alındı.

Kocaeli İl Özel İdaresi ile yüklenici firma olan Uz-Ak Yapı Malzemeleri arasında Kocaeli Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü ve Kocaeli Valilik Makamı tadilatı işi için 6 Eylül 2011’de sözleşme imzalandı. Tadilatın 15 gün süreceğinin belirtildiği sözleşmede söz konusu işin bedelinin 752 bin TL olacağı kaydedildi. Tadilatta kullanılacak malzemelere ilişkin yüzdelik tablosunda ise malzemeler kalem kalem sıralandı. Listede yer alan ilginç malzemelerden bazıları şöyle: Altın kaplama çöp kovası, altın kaplama diş fırçalık, altın kaplama tuvalet kâğıtlık, altın kaplama sabunluk, altın kaplama havluluk, altın kaplama tuvalet fırçalık, altın kaplama askılık. 


  ETİKETLER:

  Altın

  ,

  HATAY

  ,

  eylül

  ,

  sanayi

  ,

  sözleşme

  ,

  firma