Vali yardımcısından Deniz Feneri'ne övgü

Vali yardımcısından Deniz Feneri'ne övgü
Vali yardımcısından Deniz Feneri'ne övgü
Almanya'da yöneticilerinin adının karıştığı yolsuzluk davasıyla gündeme gelen Deniz Feneri Derneği, Denizli'de mağaza açtı


İl Sağlık Müdürü Dr. Erdoğan Taş ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Korkmaz’ın da katıldığı açılışta, kurdeleyi kesen Vali Yardımcısı Muhsin Çatmadım, “Deniz Feneri Derneği'ni övdü. Vali Yardımcısı Çatmadım, “Deniz Feneri sadece Türkiye'de değil, tüm dünyada yardıma muhtaç insanlara ulaşıyor, yardım yapıyor. Kendilerini kutluyorum, halkımızın duyarlılığıyla başarılı çalışmalarının devam edeceğini umuyorum” dedi.
Deniz Feneri Derneği’nin, Bayramyeri Meydanı Değirmenci Pasajı’nda hizmete giren mağazasının açılışı, Denizli Vali Yardımcısı Muhsin Çatmadım tarafından yapıldı. İl Sağlık Müdürü Dr. Erdoğan Taş ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Korkmaz’ın katıldığı açılışta kurdeleyi kesen Vali Yardımcısı Çatmadım, Deniz Feneri Derneği'nin sadece yurt içinde değil, yurt dışında da muhtaç insanlara yardımda bulunduğunu savundu. Çatmadım, “Deniz Feneri Derneği'ni başarılı çalışmalarından ötürü kutluyorum. Deniz Feneri, sadece Türkiye'de değil, tüm dünyada yardıma muhtaç insanlara ulaşıyor, yardım yapıyor. Kendilerini kutluyorum, halkımızın duyarlılığıyla başarılı çalışmalarının devam edeceğini umuyorum” diye konuştu.

DEVLET KURUMLARIYLA BİR TUTTU
Deniz Feneri Derneği’nin temel ihtiyaçların yanı sıra, iş kurma ve barınma ihtiyaçlarını da karşıladığını öne süren Çatmadım şöyle devam etti:
“Sosyal devlet olmanın gereğini yerine getiriyoruz. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları yardıma muhtaç insanlarımızın yanında. Canla başla çalışıyoruz. Deniz Feneri ve benzeri dernek ile vakıflar aracılığıyla yardımsever vatandaşlarımız da muhtaç insanlara ulaşıyor. Memleketimizin her köşesine yardım götürüyorlar.”

‘YOLSUZLUĞUMUZ YOK’
Açılışa katılan Deniz Feneri Derneği Ege Bölge Temsilcisi Hamit Kunt ise, giyim mağazasının önemli bir proje olduğunu 1 ay açık kalacağını ve Denizli'de 2 bin muhtaç insanın giyim ihtiyacını karşılayacağını iddia etti. Kunt şunları söyledi:
“Türkiye'deki Deniz Feneri Derneği'nin 18'inci denetimi bir ay önce yapıldı. Bir kalem üründe bile usulsüzlük yapılmadığı saptandı. Almanya'daki dernekle hukuken ve kanunen hiçbir bağımızın olmadığı tespit edildi. On binlerce aileye yardım yapmaya devam edeceğiz. Yoksulların günlük ihtiyaçlarını karşılarken, barınma ve iş kurmada da insanlarımıza yardımcı oluyoruz.” Ferah IŞIK- Ramazan ÇETİN/DENİZLİ,dha