Vali Yüksel'e 'insan hakları' ödülü

Vali Yüksel'e 'insan hakları' ödülü
Vali Yüksel'e 'insan hakları' ödülü
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı, örnek çalışmalarından dolayı, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel'i 'Teşekkür Belgesi' ile ödüllendirdi.

ANKARA - Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı, Türkiye ’de insan haklarının geliştirilmesine ve korunmasına katkıları ve diğer insan hakları kurullarına örnek gösterilebilir çalışmalarından dolayı, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel’i ’Teşekkür Belgesi’ ile ödüllendirdi.

Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı tarafından Ankara Valiliği’ne gönderilen yazıda şöyle denildi :"Kurulduğundan bu yana aylık faaliyet raporlarından ve medyadan edinilen bilgilere göre İl İnsan Hakları Kurulunun üyeleriyle birlikte uyumlu ve kaliteli çalışmaları, ülkemizde insan haklarının korunması ve geliştirilmesine hazırlamış olduğu raporlar, inceleme gezileri, aktiviteler, dokümanlar ve ’Kimsesizler Oteli’ uygulaması ile diğer insan hakları kurullarına örnek gösterilebilir durumda olması dikkate değer bulunmuştur. İnsan haklarına katkılarından dolayı Sayın Vali Al?addin Yüksel’e teşekkür ve takdirlerimizi sunar başarılarınızın devamını dileriz."

Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı tarafından Teşekkür Belgesi ile ödüllendirilmekten büyük onur duyduğunu belirten Vali Yüksel, yaşlısını, yoksulunu, düşkününü, işsizini, engellisini kucaklayan ve toplum içinde uyumlaştıranın devlet olduğunu söyledi. Vali Yüksel, "Vatandaş odaklı hizmet anlayışı içerisinde etkin, verimli ve süratli hizmet sunabiliyor ve kimsesizin kimsesi olabiliyorsak işte o zaman çağdaş devlet tanımını hak etmiş oluruz" dedi. (dha)