Valilik: Binbaşı Kulaksız'ı şehit eden terörüst öldürüldü

Valilik: Binbaşı Kulaksız'ı şehit eden terörüst öldürüldü
Valilik: Binbaşı Kulaksız'ı şehit eden terörüst öldürüldü
Muş Valiliği, Mazgirt İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız'ı şehit eden 'Çekdar' kod adlı PKK'lının ölü olarak ele geçirildiğini açıkladı.

Muş'un Malazgirt İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız'ı geçen 27 Temmuz günü eşi ile birlikte evlerine giderken şehit eden 'Çekdar' kod adlı PKK 'lının yakalanması için Bulanık İlçesine bağlı Meşeiçi köyünde bir operasyon düzenlendi. Valilikten yapılan açıklamaya göre, operasyonda Binbaşı Arslan Kulaksız'ı şehit eden 'Çekdar' kod adlı PKK'lı ölü olarak ele geçirildi. Operasyon sırasında 2 güvenlik görevlisi ise hafif yaralandı. Operasyonda 2 büyük tüp kullanılarak yola tuzaklanmış el yapımı patlayıcı ile patlayıcı yapımında kullanılan 40 kadar büyük ve küçük tüp bulundu. PKK'lılara yardım ve yataklık eden 6 kişi ise yakalanarak gözaltına alındı.

17 KİŞİ GÖZALTINDA

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, Muş'ta operasyonların devam ettiği bölgeye girmek isteyen 17 kişinin Cumhuriyet Savcısının talimatıyla gözaltına alındığını bildirdi.

Cevat DANIŞ/ MUŞ-DHA