Valilik, İstanbul'daki saldırıların bilançosunu açıkladı

Valilik, İstanbul'daki saldırıların bilançosunu açıkladı
Valilik, İstanbul'daki saldırıların bilançosunu açıkladı
İstanbul Valiliği, Sultanbeyli'deki polis merkezi ve ABD konsolosluğuna yapılan saldırıların bilançosunu açıkladı.

İstanbul Valiliği, saldırılara ilişkin açıklama yaptı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada dün gece yarısı ve bu sabah meydana gelen 2 ayrı, toplam 3  saldır ilgili ilgili bilgi verildi. Açıklamada şöyle denildi: 

"POLİS MERKEZİNE BOMBA YÜKLÜ ARAÇLA TERÖR SALDIRISI"

"10.08.2015 günü saat 01:00 sıralarında Sultanbeyli İlçesi Fatih Polis Merkezi Amirliği'ne bomba yüklü bir araçla terör saldırısı gerçekleştirilmiştir. Saldırı neticesinde polis merkez amirliğinde görevli bir komiser yardımcısı 2 polis memuru ve 7 vatandaşımız hafif şekilde yaralanmış ve tedavilerine hastanelerde devam edilmektedir.

Sultanbeyli'deki polis merkezine saldırıdan fotoğraflar

 "İNCELEME YAPAN POLİSLERE İKİNCİ SALDIRI"

Aynı polis merkezine yönelik saldırı nedeniyle sabah saatlerinde olay yerinde tedbir alan ve inceleme yapan polis ekiplerine ikinci bir silahlı saldırı düzenlenmiştir.

Sultanbeyli'de gece bombalanan polis merkezine sabah ateş açıldı

 "TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILAMADI, ŞEHİT OLDU"

Yapılan bu ikinci saldırı neticesinde 1 personelimiz ağır yaralanmış ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Sultanbeyli'de çıkan çatışmada polis müdürü şehit oldu

 "3 KİŞİ ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ"

Söz konusu eylemleri gerçekleştiren şahıslardan 1'i bombalı araç saldırısı sırasında, 2'si ise operasyonlar neticesinde olmak üzere 3 kişi ölü olarak ele geçirilmiştir.

ABD KONSOLOSLUĞUNA 2 KADIN TERÖRİST SALDIRDI

Ayrıca 10.08.2015 günü saat 07:00 sularında Sarıyer ilçesinde bulunan Amerikan Başkonsolosluğuna yönelik (2) kadın terörist tarafından silahlı saldırı düzenlenmiştir.

ABD konsolosluğuna saldırı

KADIN TERÖRİST YARALI YAKALANDI. 1 UZUN NAMLULU SİLAH İLE ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT ELE GEÇTİ

Saldırıya güvenlik güçlerince anında karşılık verilmiş ve olay sonrası 1 kadın terörist yaralı olarak yakalanmıştır. Yakalanan şahısla birlikte 1 adet uzun namlulu silah ve çok sayıda mühimmat ele geçirilmiştir. Güvenlik güçlerimize ve A.B.D Başkonsolosluğuna yapılan bu menfur saldırıları şiddetle kınıyor, Devletimizin bekasına ve milletimizin birlik ve beraberliğine kast etmeye çalışan ve terör eylemleriyle netice alabileceğini zanneden bedbahtların hain emellerine ulaşmasının asla mümkün olmayacağını bir kere daha ifade ediyoruz.Olaylar ile ilgili ayrıntılı inceleme ve operasyonel çalışmalar devam etmekte olup faillerinin en kısa zamanda yakalanıp adalete teslim edileceğinden hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır.Saldırılar neticesinde Şehit olan polisimize Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm milletimize sabır ve başsağlığı diler, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar temenni ederiz.

ABD konsolosluğu saldırganı böyle yakalandı