Valilik: Mühimmat deposu kendiliğinden infilak etti

Valilik: Mühimmat deposu kendiliğinden infilak etti
Valilik: Mühimmat deposu kendiliğinden infilak etti
İl Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürlüğü'ne ait depoda meydana gelen patlamanın, mühimmatın kendiliğinden infilak etmesiyle gerçekleştiğini açıkladı.

RADİKAL - Diyarbakır Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürlüğü'ne ait depoda bugün meydana gelen patlamayla ilgili yaptığı açıklamada, patlayıcı maddelerin kendiliğinden infilak ettiğinin değerlendirildiğini belirtti.

VALİLİK: PATLAYICILAR KENDİLİĞİNDEN İNFİLAK ETTİ

Açıklamada, şöyle denildi:

"Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürlüğü'ne ait depoda 16.09.2015 günü saat 13.50 sıralarında belirlenemeyen bir sebepten dolayı patlama meydana gelmiştir. Silvan yolu üzerinde Özel Harekat Şube Müdürlüğü ve Havacılık Şube Müdürlüğü'nün de içerisinde yer aldığı alanda konumlanan, toplumsal olaylarda ele geçirilen ve imha amacı için bekletilen patlayıcı materyallerin saklandığı depoda meydana gelen patlama sonrası çıkan yangın, görevlilerin anında müdahalesiyle kontrol altına alınarak söndürülmüştür. Depoda meydana patlama sonucunda herhangi bir can kaybı meydana gelmemiş olup, bahse konu depo ve civarında maddi hasar meydana gelmiştir. Emniyet görevlilerinin olay yerinde ilk yaptığı incelemede, depoda bulunan patlayıcı maddelerin kendiliğinden infilak ettiği değerlendirilmekte olup, konuyla ilgili çalışmalar devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Özel Harekat mühimmat deposunda patlama