Valilik SMS'le eylem yasakladı!

Valilik SMS'le eylem yasakladı!
Valilik SMS'le eylem yasakladı!
İzmir Emek, Barış ve Demokrasi Platformu'nun "yaşam nöbeti" eylemleri İzmir Valiliği'nce yasaklandı. Karar, platform üyesi yöneticilere "cep telefonu mesajıyla" iletildi.

RADİKAL - İzmir Emek, Barış ve Demokrasi Platformu, Güneydoğu’daki sokağa çıkma yasaklarını protesto, yanı sıra Paris’teki katliamı lanetlemek için 19 Kasım’a dek sürecek “yaşam nöbeti” eylemleri başlatmıştı. Eylemler, İzmir Valiliği’nce yasaklandı. Karar, platform üyesi yöneticilere “cep telefonu mesajıyla” iletildi.

Mart ayında tüm karşı çıkışlara rağmen yasalaştırılan iç güvenlik paketi hükümlerine dayandırılan karar, ilk olarak önceki gece Buca’daki protestoda uygulandı. Basın açıklaması ve protesto eylemi TOMA, panzer ve çevik kuvvet eşliğinde engellendi.

Emniyetin eyleme 1 saat kala cep telefonu mesajıyla ulaştığı platform yöneticilerinden TMMOB temsilcisi Melih Yalçın, “Emniyet, her ortamda insanlara ulaşabildiğini bir kez daha kanıtladı. Barışçıl eylemlere karşı bu kadar hızlı davranabiliyorlarsa, aynı hızlı refleksi örneğin Ankara katliamındaki gibi ellerinde listesi bulunan canlı bombalara karşı da bekliyoruz” dedi. (Cumhuriyet)