Valilikten açıklama: Erkek arkadaşı dışarı çağırmış

Valilikten açıklama: Erkek arkadaşı dışarı çağırmış
Valilikten açıklama: Erkek arkadaşı dışarı çağırmış
Katıldığı bir televizyon kanalındaki ses yarışmasıyla tanınan Mutlu Kaya'ya yönelik silahlı saldırı ile ilgili Diyarbakır Valiliği açıklama yaptı. yapılan açıklamada Kaya'yı eski erkek arkadaşının dışarı çağırdığı dile getirildi.

RADİKAL-Diyarbakır Valiliği, Ergani ilçesinde  katıldığı bir televizyon kanalındaki ses yarışmasıyla tanınan Mutlu Kaya'ya yönelik silahlı saldırı olayıyla ilgili  açıklama yaptı. Valilikten yapılan açıklamada Mutlu Kaya'nın önceki gün saat 03.20 sıralarında evinde başından vurulmasıyla ilgili olarak fail ve faillerin yakalanmasına yönelik çalışmalar yapıldığını belirtildi.

Açıklamada, şöyle denildi:"M.K.'nın 18.05.2015 günü gece saatlerinde V.E. (26) isimli erkek arkadaşıyla Ergani Devlet Hastahanesi civarında buluştukları, şahsın M.K.'yı ikametine bıraktıktan sonra saat 02.30 sıralarında M.K.'yı dışarıya çağırdığı ancak M.K'nın dışarıya çıkmadığı, saat 03.20 sıralarında ise, M.K'nın kapısının önünde evinin iç tarafında başından yaralandığı anlaşılmıştır. Diyarbakır il merkezinde yapılan çalışmalar sonucunda, V.E. isimli şüpheli Şahıs 18.05.2015 günü saat 22:30 sıralarında cinayet büro görevlilerince yakalanmıştır. Olay esnasında V.E.'nin yanında oldukları tespit edilen R.L. ve C.Ç. isimi şahıslar da yakalanarak gözaltına alınmıştır. Yakalanan 3 şahıs Ergani ilçemizde adli makamlara sevk edilmiş olup, R.L. ve C.Ç. hakkında adli kontrol kararı verilmiş, V.E. ise tutuklanıp cezaevine teslim edilmiştir.

Mutlu Kaya saldırısıyla eski erkek arkadaşı tutuklandı

Mutlu Kaya'nın ailesi:  Töreyle işimiz yok, ailemiz hedef gösteriliyor

ERDOĞAN'DAN 'GEÇMİŞ OLSUN' TELEFONU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Diyarbakır'da uğradığı silahlı saldırıda başından vurulan Mutlu Kaya'nın babası Mehmet Kaya'yı telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.
Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Erdoğan, baba Mehmet Kaya'ya 19 yaşındaki genç kızın başına gelen hadisenin kendisini de derinden üzdüğünü ifade etti.
Telefon görüşmesinin akşam saatlerinde gerçekleştiği belirtildi.

MUTLU KAYA'NIN SAĞLIK DURUMUYLA İLGİLİ BİLGİ ALDILAR

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hastaneyi arayarak Mutlu Kaya’nın sağlık durumu ile tedavisi hakkında bilgi aldı. Kemal Kılıçdaroğlu Ergani’de evinde vurulan ve tedavisine Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde devam edilen Mutlu Kaya’ya gösterilen ilgi ve hastanede verilen destek nedeniyle tüm hastane yöneticileriyle, doktorlara, sağlık çalışanlarına teşekkür etti. Kılıçdaroğlu, Mutlu Kaya’ya da acil şifalar diledi, ’geçmiş olsun’ dedi.

DEMİRTAŞ’TAN GEÇMİŞ OLSUN TELEFONU

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ise Mutlu Kaya’nın babası Mehmet Kaya’yı telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Demirtaş ayrıca Mutlu Kaya’nın tedavi gördüğün hastanenin başhekimini arayarak, Kaya’nın sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

DHA