Valilik'ten 'PKK mezarlığına operasyon' açıklaması

Valilik'ten 'PKK mezarlığına operasyon' açıklaması
Valilik'ten 'PKK mezarlığına operasyon' açıklaması
Diyarbakır'da PKK için oluşturulan mezarlığa valiliğin izin vermediği iddialarını valilikten yalanlama geldi

DİYARBAKIR - Diyarbakır Valiliği, Lice ilçesinde PKK 'nın oluşturduğu mezarlıkla ilgili basında yer alan Türk Silahlı Kuvvetleri'nin operasyon yapması için verilmediği şeklindeki haberlerin doğru olmadığını açıkladı.

Diyarbakır Valiliği'den yapılan açıklamada, "Bazı basın yayın organlarında 'Mezar operasyonu için askere izin yok' başlıklı haberde yer alan, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Yolçatı'daki şehitlik açılmadan bir süre önce mezarlığın açılarak PKK militanlarına ait cenazelerin Malatya Adli Tıp Kurumu'na nakledilmesi için Diyarbakır Valiliği'ne başvurduğu, Valiliğin ise, 'operasyonel müdahale doğru olmaz' yanıtı verdiği yönündeki iddialar asılsız olup güvenlik güçlerince herhangi bir izin başvurusu gerçekleşmemiş ve herhangi bir izin talebi de geri çevrilmemiştir" denildi. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/114303311430331

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  iyi de bu öfke bu kin en sonunda sizi de yiyip bitiricek. - Agér

  ne yani izin verilsin ve askerler gidip mezar taşlarını mı kırıp dağıtsın. bu nasıl bir zihniyet yarabbim, bu nasıl bir kin ve öfke ki mezarlara bile tahammülleri yok bu zavallıların. bunu haber yapıp birilerini göreve çağıran ırkçı zihniyeti ve bunu kaale alıp cevap veren valiliği kınıyorum. hepsini allah a havale ediyorum.