Valilikten yol parası alıp gece kulübüne gittiler...

Valilikten yol parası alıp gece kulübüne gittiler...
Valilikten yol parası alıp gece kulübüne gittiler...
İş balmak için gittikleri Bursa'da memleketlerine dönmek için Valilikten 30 YTL alan iki arkadaşın canları bira isteyince başlarına gelmeyen kalmadı

BURSA - Valilikten ‘memleketimize döneceğiz’ diyerek aldıkları 30 TL’lik yardımla pavyona giden ancak 580 TL’lik hesabı ödeyemeyen iki kafadarı işyeri çalışanları döverek hastanelik etti.
Yozgat’ın Yerköy ilçesinden beş gün önce iş aramak için Bursa’ya gelen 32 yaşındaki Ferhat Öğütci ve 34 yaşındaki Murat Aydoğan telefonla ‘112 Acil’ hattını arayarak İstanbul Yolu üzerinde dövüldüklerini ve yaralı olduklarını söyledi. Olay yerine giden sağlık ekipleri Öğütçi ve Aydoğan’ı Bursa Devlet Hastanesi’ne götürdü. Daha sonra Merinos Polis Merkezi’ne götürülen iki kafadardan Ferhat Öğütci, ifadesinde, şunları anlattı: “Murat Aydoğan ile beş gün önce Yozgat’ın Yerköy ilçesinden çalışmak için Bursa’ya geldik. Paramız olmadığı için bu sürede şehirlerarası otobüs terminalinde yattk ve iftar çadırlarında karnımızı doyurduk.İş bulamayınca Yozgat’a dönmeye karar verdik. Yol paramız olmadığı için Bursa Valiliği’ne başvurduk. 30 TL parası ile otobüs bileti veridiler.”
Öğütçi, otobüslerinin önceki gece saat 24.00’te harakete edeceğini ancak kendilerinin saat 22.00’de terminale gittiğini belirttikten sonra şunları söyledi:
“Otobüs saatine kadar birer bira içmek için terminal yakınındaki bir gece kulübüne gittik. Bira içerken masamıza istemediğimiz halde zorla bir kadın oturttular. Kadın da içki içti. Otobüsümüzün saati yaklaşınca masadan kalkmak istedik. Bize 580 TL’lik hesap geldi. Paramızın olmadığını senet yapabileceğimizi söyledik. Ancak kabul etmediler. Daha sonra bizi tuvalete götürerek burada uzun süre dövüp, işkence yaptılar. Yaklaşık iki saat süresince dayak yedik. Sonra bir şekilde kaçtık.”
Ferhat Öğütci ve Murat Aydoğan, gece kulübünden kaçtıktan sonra olay yerinden uzaklaşmak için yol üzerinde bir otomobile otostop yaptıklarını, duran bir araçtan inen üç kişinin de kendilerine ‘el-kol hareketi’ yaptıkları iddiasıyla dayak attığını öne sürdü. (aa)