Vali'nin katıldığı gecede 'dansöz krizi'

Vali'nin katıldığı gecede 'dansöz krizi'
Vali'nin katıldığı gecede 'dansöz krizi'
Adana Demirspor'un 72'nci kuruluş yılı bir baloyla kutlandı. Geceya Vali'nin de katılmasıyla'dansöz krizi' çıktı.

ADANA - Adana Demirspor’un 72’nci kuruluş yılı TÜYAP Fuar Alanı’nda yaklaşık 750 kişinin katıldığı baloyla kutlandı. Vatan Şaşmaz ve Ece Erken’in sunuculuğunu yaptığı ve Hande Yener’in konser verdiği gecede ’dansöz krizi’ çıktı.

Gecenin başlangıcında konuşmalar yapıldıktan sonra, İbrahim Tatlıses’in programlarında yer alarak üne kavuşan oryantal Didem sahneye çıktı. Adana Valisi Hüseyin Avni Coş da 45 dakikalık gecikme ile aynı dakikalarda fuar alanına ulaştı. Bu sırada sahnede olan Didem menajeri tarafından ’bu şarkı son’ diye ikaz edilince, dansını yarıda bırakarak kulise döndü.

’VALİ GELİNCE BENHİ İNDİRDİLER’

Oryantal Didem, gecenin ilerleyen saatlerinde sosyal paylaşım sitesi üzerinden dansının yarıda kesilmesiyle ilgili şu yorumu yaptı:

"Adana’yı ve Adanalıları çok severim. Az önce sahnedeyken hayatımda ilk defa bu kadar küçük düşürüldüm. Sahnem yarıda kesildi. Sayın Adana Valisi organizasyona geleceği için apar topar beni sahneden indirdiler. Sanatçıya yapılacak en büyük saygısızlık. Beni bu duruma düşüren herkesi kınıyor, Allah’a havale ediyorum. Ben mesleğimi namusumla şerefimle sahneliyorum. Hiç bir şekilde namussuzluk kendime yakışmayacak bir hareket yapmadım, yapmam. Ben bu ülkenin evladı, bu ülkenin vatandaşı olarak sanatımı bu şart ve koşullarda nasıl yapabilirim? İnanın onurum gururum incildi. Çok üzüldüm. Salondaki beni izleyen herkesten özür diliyorum. Sevgiler Adana halkı."

SENFONİ DE KESİLMİŞTİ

Adana’da geçen yıl düzenlenen bir iş adamları derneğinin gecesinde de Çukurova Üniversitesi Senfoni Orkestrası sahnedeyken Vali Hüseyin Avni Coş’un salona gireceği sırada konser susturulmuştu. Orkestra şefi ve sanatçılar sahnede bekletilmiş, Vali Çoş’un masadaki yerini almasından sonra konser devam etmiş, bunun üzerine bazı izleyiciler salonu terk etmişti.

DHA - Akif ÖZDEMİR


  http://www.radikal.com.tr/112366411236647

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yakışır - vancetti

  Hoca vaaz veriyormuş. Mini eteğin günah olduğundan dem vuruyormuş, cemaatten birisi, ama hoca senin kızında mini giyiyor demiş. Hoca tebessüm etmiş, yakışıyor ama haspaya demiş. Vali gelecek dönem seçimlerde vekil adayıdır. İsterseniz takip edin.

  almanya bunlara mersedes vermeyi bir kessin - demlicay2011

  kendilerini bedevi çölünde bulur. bunlar hak ve vergi yemekte üstüne yoktur. herşeyleri alman ve italyan malıdır. lafları türktür vatan sakarya derler dinden çıkarlar. tam bir felaketlerdir. derhal fes edilmeleri gerekir bence. masrafı astarından fazla. almanların ambargo koyması beni dünyanın en mutlu insanı eder türkiyeye ambargo istiyorum. kimya sağlık makinaları otolar ve deriler italyan tüm mamüller. bakın ozaman neye dönerler. haram olsun size o mallar.

  dakka dukka - gurbuzyoruk

  Atasözü böyle başa böyle traş böyle iktidara böyle vali, Adanademirsopr'da 1966 yılında lisanslı basketbol oynadım. dansöz evet yakıştı keşke valiyi davet etmeseydiniz? Yetmez ama evet diyen ve sanatçı geçinenlerin değerlendirmesini dilerim

  PEKİ - pispor

  o kadar insan için "dansöz"varda niçin vali bey için olmuyor.yoksa vali na-mahrem mi.burada insanın aklına bin türlü düşünce geliyor kusura bakmayın.

  Türkiye'nin geleceği - drmos

  Yurdum insanı iki yüzlülükte sınır tanımıyor, Vali'ye göre çift program! Batı da durum nedir bilmem ama, Doğuda, "Humeyni" atı şahlandırmış geliyor. Geçenlerde, bir mübaşir'in bir hakime cuma uyarısı yapmasına şahit oldum, neymiş toplantıyı cuma sonrasına erteliyelim. kim söylüyor, mübaşir. kime söylüyor: Hakime. varın siz düşünün gerisini.

  vali bey! - zebda

  Adana valisi dansöz görünce ne oluyor!? Birşey mi oluyor valiye? Nefsiyle savaşa mı giriyor?

  kim geliyor - ofm

  Vali mi geliyor Humeyni mi geliyor belli değil.