Valinin sloganı tanıdık: Durmak yok yola devam

Valinin sloganı tanıdık: Durmak yok yola devam
Valinin sloganı tanıdık: Durmak yok yola devam

Vali Harput, Şanlıurfa?dan merkeze alınmıştı.

Haber: FUAT KARS / Arşivi

BURSA - İcraatlarını gazetecilerle buluştuğu yemekte anlatan Bursa Valisi Şahabettin Harput konuşmasını AKP’nin seçim sloganıyla bitirdi: “Durmak yok yola devam.”
29 Mart seçimleri öncesinde valiliklerce beyaz eşya dağıtılması valileri tartışma konusu yapmıştı. Muhalefet valilerin AKP’li gibi çalıştığını söylerken Deniz Baykal’ın ‘AKP ile gelenler APS ile gider’ sözleri siyaset literatürüne girdi.
Muhalefeti çok kızdıracak, Türkiye’yi düşündürecek bir olay Bursa’da yaşandı. Vali Şahabettin Harput, göreve gelişinin 16. ayında önceki akşam gazetecilerle Acemler Polisevi’nde akşam yemeği yedi. Yemek sonunda konuşma yapan Vali Harput, fikir üretmeyen, söyleneni zamanında yapmayan bürokratları eleştirdi.
Göreve geldikten sonra Bursa’ya birçok kalıcı hizmet yaptığını ve pek çok yeni projesi olduğunu belirten Bursa Valisi Harput konuşmasını AKP’nin seçim propagandalarındaki sloganıyla bitirdi:   “Durmak yok yola devam.”

Urfa’da suçlanmıştı

İçişleri Bakanlığı’nda dört  yıldır müsteşarlık görevinde bulunan Şahabettin Harput, 1996’da atandığı Şanlıurfa Valiliği sırasında irticai çizgi izlediği suçlamalarıyla karşılaşmış ve sonunda bu nedenle 2000’de merkeze alınmıştı.