Van depreminin Japon gönüllüsünün adı caddede yaşayacak

Van depreminin Japon gönüllüsünün adı caddede yaşayacak
Van depreminin Japon gönüllüsünün adı caddede yaşayacak
Van depreminde hayatını kaybeden Japon yardım gönüllüsü Japon yardım gönüllüsü Miyazaki'nin adı, Muradiye ilçesine bağlı Ünseli beldesinde bir caddeye verildi

VAN - Van’da yaşanan depremde Bayram Oteli enkazında kalarak hayatını kaybeden Japon yardım gönüllüsü Atsushi Miyazaki’nin adı, Muradiye ilçesine bağlı Ünseli beldesinde bir caddeye verildi.

Kentte 23 Ekim 2011'de meydana gelen depremden sonra kurtarma faaliyetlerine katılan ve 9 Kasım 2011'de yaşanan ikinci depremde yıkılan Bayram Oteli enkazında hayatını kaybeden Japon yardım gönüllüsü Miyazaki'nin adı, kentte yaptırılan okul , sağlık merkezi gibi kurumlarda yaşatılırken, Ünseli Belediyesi de Miyazaki'nin adını beldedeki bir caddeye verdi.

Caddenin isim değişikliği için düzenlenen törende konuşan Muradiye Kaymakam Erol Tanrıkulu, Ünseli beldesinde İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından yaptırılan 18 derslikli okulun Miyazaki'nin adını taşıdığını anımsatarak, beldenin girişindeki caddeye de yine Miyazaki adının verildiğini söyledi.

‘UNUTMAYACAĞIZ’

"İnsanlarımızı kurtarmak için hayatını kaybeden kişiyi unutmayacağız" diyen Tanrıkulu, caddeyi kullanacak kişilerin, Miyazaki’nin insan sevgisini kendilerine örnek alacağını ifade etti.

Ünseli Belediye Başkanı İshak Polat ile belediye meclisi üyelerine örnek davranışlarından dolayı teşekkür eden Tanrıkulu, konuşmasının ardından belediye başkanı Polat ile beldenin girişindeki caddeye Miyazaki'nin isminin bulunduğu tabelayı çaktı.(AA)