Van kedisi gibi bebek!  

Van kedisi gibi bebek!
 
Van kedisi gibi bebek!
 
Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde yaşayan bir çiftin 4 aylık bebeği Kerem Çıbıkçı'nın gözleri Van kedilerine benziyor. Bir gözü kahverengi, diğeri mavi olan bebek görenlerin ilgisini çekiyor.

RADİKAL - Nazilli'de yaşayan 27 yaşındaki Ali Çıbıkçı ve 20 yaşındaki Özgül Çıbıkçı çifti, 4 ay önce Nazilli Devlet Hastanesi Kadın Doğum Servisi'nde gerçekleşen doğumla ilk bebeklerine kavuştu. Kerem adını verdikleri oğullarının  bir gözünün mavi, diğerinin kahverengi olduğunu gören çift, şaşkınlık yaşadı. Van kedisi gibi farklı gözlere sahip Kerem bebek, görenlerin de ilgisini topladı.

Oğlunu gören herkesin şaşırdığını söyleyen baba Ali Çıbıkçı, "Şaşkınlığımızı atlattıktan sonra araştırdık. Tıp dilinde 'heterokromi' olarak adlandırılan bir durummuş. İnsanlarda yaygın olmadığını, daha çok köpeklerde, kedilerde ve atlarda oldukça yaygın olduğunu öğrendik. Kerem, evimizin neşesi oldu" dedi.

Anne Özgül Çıbıkçı da çevrelerindeki herkesin Kerem'i, Van kedisine benzettiklerini belirterek, "Önceleri bu durumu yadırgıyordum ama şimdi alıştım. Öyle hitap etmeleri bizi rahatsız etmiyor" diye konuştu. ( Cem ULUCAN /AYDIN/DHA)


    ETİKETLER:

    Cem ULUCAN