Van valisinden Kürtçe veda

Van valisinden Kürtçe veda
Van valisinden Kürtçe veda
Son Valiler Kararnamesi ile Bursa'ya atanan Van Valisi Münir Karaloğlu, twitter adresinden Vanlılar'a Kürtçe Allah sizden razı olsun diye tweet atarak veda etti.

VAN - Yaklaşık 4.5 yıldır Van'da görev yapan Vali Münir Karaloğlu, Bursa Valiliği'ne atandı. Vali Münir Karaloğlu'nun Van'dan ayrılması twitter ’da kendisini takip eden birçok Vanlı'yı üzdü.

Vali Karaloğlu, kararnamenin açıklanmasının ardından dün gece twitter adresinden veda tweet'i attı. Vali Karaloğlu'nun "İnanıyorum ki Van Umranı'nda hep birlikte hoş bir sada bıraktık. Allah hepinizden razı olsun. Xwede ji te razi be. Van bana çok şey öğretti. Kendimi aynı zamanda Vanlı hissediyorum. Bursa'da bir hemşehriniz olduğunu unutmayın. Hepimiz insanız. Kusurlarımız olabilir. Belki kalp kırmışımdır. Bilmeden kırdığım herkesten helallik diliyorum. Kaidedir, her doğan ölür. Her yeni eskir. Van'daki görev süremi tamamladım" dedi.

Bunun üzerine, Vali Karaloğlu'nun bilim insanlarından, doktorlara, gazetecilerinden işadamlarına birçok takipçisi veda mesajına twitter üzerinden cevap yazdı. Takipçiler, "'Kolay degil bu topraklarda devletin asık suratından mahcup halka şefkat elini uzatmak. Başardınız', 'Valinin gidişi Vanlılara üçüncü deprem etkisi yarattı', 'Güle güle balıkların, kuşların, böceklerin, çiçeklerin Valisi, yolunuz açık olsun'" şeklinde mesajlar yazdı.

DHA - Osman BEKLEYEN


  ETİKETLER:

  Deprem

  ,

  Twitter

  ,

  Van

  ,

  Gece

  ,

  Bilim

  ,

  Kalp

  ,

  tweet

  http://www.radikal.com.tr/114482611448262

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  .. - leyllam

  üzülmek mi bursa halkına üzülüyorum asıl..özellikle deprem zamanı van halkına yaşattıklarından sonra gidişine üzülen varsa diyecek kelime yok ama kimsenin üzüldüğünü sanmıyorum zaten böyle birinin nasıl vali olduğunu anlamıyorum.gerçi bu zihniyette bir çok millet vekili de var ne diyelim burası türkiye...

  komiksiniz... - cesi

  gıdıklada güleyim radikal!!..van halkı razıymış(!) 4,5 yıldır van halkına kan kusturan bir validen hangi zihniyet razı olabilir.bırakın bu evcilik oyunlarını, çiçeklerin böceklerin valisiymiş:))