Van Valisi'nden şikayetçi olan yardımcıları başka illere gönderildi

Van Valisi'nden şikayetçi olan yardımcıları başka illere gönderildi
Van Valisi'nden şikayetçi olan yardımcıları başka illere gönderildi
Van Valisi Aydın Nezih Doğan'ın kendilerine hakaret ettiğini ileri sürüp yer değiştirme talebinde bulunan 5 vali yardımcısının görev yerleri İçişleri Bakanlığı tarafından değiştirildi.

VAN - Konya'dan 3 ay önce Van'a atanan Vali Doğan'ın kendilerine hakaret ettiğini ileri süren Van Vali Yardımcıları Mehmet Özel, Mehmet Yüzer, Zafer Coşkun, Salih Altun ve Hakan Alkan Kasım ayının başında İçişleri Bakanlığı'na dilekçeyle başvurup yer değişikliği talebinde bulundu. Bu sırada bir toplantı için Ankara 'da bulunan Vali Doğan, kente büyük yankı bulan olayla ilgili Van'a döndüğünde yazılı açıklama yaparak İçişleri Bakanlığı'ndan müfettiş talep etti.

Van'a gelip incelemelerde bulunan bakanlık müfettişlerinin hazırladıkları raporun ardından, 5 vali yardımcısının yer değiştirilmesi talebi onayladı. Vali Yardımcıları Mehmet Özel Malatya Vali Yardımcılığına, Zafer Coşkun Batman Vali Yardımcılığına, Hakan Alkan Kars Vali Yardımcılığına, Mehmet Yüzer Şanlıurfa Vali Yardımcılığına, Salih Altun ise Bitlis Vali Yardımcılığına atandı.

HAKARET DAVASI AÇACAKLAR

Van'daki 5 vali yardımcının yer değişikliğinin ardından Van'a Vali Yardımcılığı görevine ise şu ana kadar kimse atanmadı. Boşalan 5 Vali Yardımcılığı görevine şimdilik ilçe kaymakamlarının vekaleten bakacağı bildirildi. Vali yardımcılarının talebi doğrultusunda görev yerleri değiştirilen 5 vali yardımcısının, kendilerine hakaret ettiğini öne sürdükleri Van Valisi Aydın Nezih Doğan hakkında hakaret davası açacağı belirtildi. (Gülay ÖZEK/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/116295811629582

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  valiyi yedirtmeyiz! - asu555@kahkaha.com

  5 vali yardımcısı yerine 1 vali atansaydı devlet 4 harcırahtan yırtardı? ama sayın başbakan valisini yedirtmez! yakında daha büyük bir ile atama yaparlar ibret olsun diye:)

  yedirmemiş... - lastikordek

  bir vali skandalı daha. iktidar değiştiğinde bu valilere ne olacak. bunların da bir şekilde valilikten azledilmesi gerekmez mi. başbakanın emirlerini yerine getirmekten başka iş yapmayan bir vali, aynı zamanda iktidarın propagandasını yaparsa iktidar değiştiğinde de görevi bırakır.