Van'da 227 kg eroin ele geçirildi

Gürbulak sınır kapısında, İran'dan Türkiye'ye giriş yapan bir otobüsteki aramada 227 kilogram eroin ele geçirildi.

Devlet Bakanı Mehmet Keçeciler, Van'ın Gürbulak sınır kapısında bir otobüste piyasa değeri 7 trilyon lira olan 227 kilo 150 gram eroin ele geçirildiğini açıkladı. Olayla ilgili olarak üçü İran uyruklu yedi kişi gözaltına alındı.
Ağrı Emniyet Müdürü Ahmet Pek, İran'dan Türkiye'ye giriş yapan THR 66649 plakalı yolcu otobüsünün, İranlı hacı adaylarını Türkiye üzerinden Suriye'ye götürdüğünü, ancak otobüsün gizli bölmelerinde yapılan aramada, piyasa değeri yaklaşık 7 trilyon lira olan 227 kilo 150 gram eroinin ele geçirildiğini söyledi.
Doğubayazıt ilçe merkezinde ele geçirilen 34 HM 736 plakalı otomobilde bulunan Ramazan İnci ve İran uyruklu Hojjat Tousefi Mohammadjanlou'nun ise eroin ele geçirilmeden önce, otobüsü Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesine kadar takip ederek, eroini burada bazı şahıslarla birlikte teslim almayı planladıklarını bildiren Pek, şunları söyledi:
"Bu şahısların Doğubayazıt'ta bir otelde kaldıkları belirlendi. Şahıslar otelden ayrıldıktan sonra, Doğubayazıt çevre yolunda bir otomobilde ele geçirildiler."

3 GÖZALTI DA GÖLBAŞI'NDA

Gürbulak Sınır Kapısı'nda ele geçirilen 227 kilogram eroinle ilgili olarak Adıyaman'ın Gölbaşı İlçesi'nde 3 kişi gözaltına alındı.