Van'da 400 öğrenci yemekten zehirlendi

Van'da 400 öğrenci yemekten zehirlendi
Van'da 400 öğrenci yemekten zehirlendi
Van'ın Muradiye İlçesi'nde öğlen yedikleri yemeğin ardından rahatsızlanan 400 öğrenci hastaneye kaldırıldı. Muradiye Devlet Hastanesi'nde yer olmayınca bazı öğrenciler Van ve Çaldıran'daki hastanelere sevk edildi.

VANVan’ın Muradiye İlçesi'nde öğlen yedikleri yemeğin ardından rahatsızlanan 400 öğrenci hastaneye kaldırıldı. Muradiye Devlet Hastanesi'nde yer olmayınca bazı öğrenciler Van ve Çaldıran'daki hastanelere sevk edildi.

Muradiye Merkez'de bulunan Kandahar Mahallesi'nde bulunan ve taşımalı öğrenim veren bin 150 öğrenci kapasiteli Kandahar Ortaokulu'ndaki öğrenciler öğlen yedikleri yemeğin ardından rahatsızlandı. Okuldaki 400 öğrenci aynı şikayetleri yaşayınca okul idaresi 112 Acil Servisi arayarak bilgi verdi. Öğrenciler ambulanslarla Muradiye Devlet Hastanesi'ne götürülürken, hastanedeki yer sıkıntısı nedeniyle bazı öğrenciler Van ve Erciş'teki çeşitli hastanelere sevk edildi. Olayı duyan bazı velilerin hastaneye akın etmesi üzerine de hastanediki görevliler zor anlar yaşadı.


KAYMAKAM: İNCELEME YAPIYORUZ

Vekaleten Muradiye Kaymakamlığına bakan Çaldıran Kaymakamı İbrahim Dündar, öğrencilerin hayati tehlikesi olmadığını belirterek, "Okulda 400 öğrenci öğle yemeğinin ardından bazı şikayetlerle öğretmenlerine başvurmuşlar. Bu şüphe üzerine öğrenciler hastanelere götürüldü. Menüde ne olduğunu bilemiyorum. Ama konuyla ilgili inceleme yapıyoruz" diye konuştu.


DHA


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Erciş

  ,

  Kaymakam

  ,

  Öğrenci

  ,

  Okul

  ,

  bakan

  ,

  şüphe

  ,

  İnceleme