Van'da çatışma: 1 şehit

Van'da çatışma: 1 şehit
Van'da çatışma: 1 şehit
Çaldıran ilçesinde İran plakalı yolcu otobüsüne düzenlenen silahlı saldırıda 1 kişi öldü 3 kişi yaralandı. Olay sonrası bölgeye sevk edilen asker ile PKK'lılar arasında çatışma çıktı. Çatışmada ise bir asker şehit oldu.

Van'ın Çaldıran ilçesinde sabah saatlerinde Çaldıran-Doğubayazıt karayolu üzerindeki Tendürek Geçidi bölgesinde iki aracı ateşe veren PKK 'lılar, İran plakalı bir otobüse ise ateş açtı. Açılan ateş soncu İran plakalı otobüsün muavini hayatını kaybederken, 3 İranlı da yaralandı. Saldırıda yaralanan 3 yolcu Çaldıran Devlet Hastanesindeki ilk müdahalelerinin ardından Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezine sevk edildi.

ÇATIŞMA ÇIKTI 

Olay sonrası bölgeye giden askerlere de PKK'lılar ateş açınca çatışma çıktı. Çatışmada ilk belirlemelere göre 1 uzman onbaşı şehit oldu. Yaklaşık 2 saat süren çatışma sırasında, PKK'lılar Tendürek Dağı'na doğru kaçtı. Çatışma sırasında helikopterler de bölgedeki hedefleri ateş altına aldı. Bölgede operasyon devam ediyor. Doğubayazıt- Çaldıran karayolu ulaşıma kapandığı için her iki yönde de araç kuyrukları oluştu.

AA/DHA

 

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞUN İSMİ BELLİ OLDU

PKK'lılarla çatışmada şehit olan uzman onbaşının adının Muhammet Oruç olduğu belirtildi. Şehit uzman onbaşının, Facebook hesabındaki paylaşımları ise dikkat çekti. Ahmet Kaya'nın Kürt sorunuyla ilgili bir sözünü sayfasında paylaşan Oruç, Kaya'nın resminin üzerine yazılan, 'Batıdan doğuya gelince turist, doğudan batıya gidince terörist olan bir ülkedeyiz' ifadelerini paylaşan Muhammet Oruç sık sık memleketi Adana ve Galatasaray hayranlığını dile getirmiş.