Van'da DTP ve MHP'liler çatıştı

Van'da DTP ve MHP'liler çatıştı
Van'da DTP ve MHP'liler çatıştı

Miting düzenleyen DTP?liler, kendilerine laf atılan MHPbinasını taşladı. Kavgada biri polis üç kişi yaralandı. FOTOĞRAFLAR: SERACETTİN SEÇKİN / DHA

VAN - DTP Muradiye  Belediye Başkanı adayı İzzet Çelik’in mitinginde DTP’liler ile MHP’liler arasında kavga çıktı, biri polis üç kişi yaralandı. 
Van’ın Muradiye ilçesi Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan DTP binası önünde düzenlenen mitinge, DTP Van Milletvekili Özdal Üçer, yöneticiler ve yaklaşık 500 partili katıldı. Üçer’in konuşması sırasında MHP ilçe binasının balkonunda bulunan bir partili, DTP’lilere sözlü olarak sataştı. Bunun üzerine mitingte bulunan DTP’liler balkona taş, sopa ve buz parçaları fırlattı. Parti bürosunun camlarının kırılması üzerine kavga çıktı. Çıkan kavgada biri polis üç kişi yaralandı.
Olayların yatışmasının ardından DTP Milletvekili Üçer, Kaymakamlık binasına gitti. Bu sırada DTP’liler ile MHP’liler arasında yeniden olaylar başladı. Polis bu kez olayları yatıştırmak için havaya ateş edip, gaz bombası attı. Yaralılar hastanede ayakta tedavi edildi. (dha)