Van'da görülen KCK davasında gerginlik

Van'da görülen KCK davasında gerginlik
Van'da görülen KCK davasında gerginlik

Van'da görülen KCK davasının ikinci duruşmasını BDP'liler dışarıda merakla bekledi.

Van'da belediye başkanlarının da aralarında bulunduğu 13 sanıklı KCK duruşmasının ikinci gün oturumu da tamamlandı.

İddianame üzerindeki tartışmalar sürerken, Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, mahkeme heyetinin tarafsız ve bağımsız olmadığını iddia ederek, ’reddi hâkim’ istedi. Ancak mahkeme heyeti bu talebi kabul etmedi. Bunun üzerine avukatlar 5 dakikalık bir ara talep etti.

"SAVCI İDDİANAMEDEN ÇOK KÜFÜRNAME HAZIRLAMIŞ"

Aranın ardından yeniden başlayan duruşma da müdahil avukatlar adına konuşan Murat Timur, mahkemenin her türlü taleplerini reddetmesi ve tarafsızlığını kaybettiğini gerekçe göstererek duruşma salonunu terk etmek istediklerini söyledi. Bunun üzerine sabah saat 10.00’da başlayan ve yaklaşık 6 saat süren duruşma yarın sabaha ertelendi.

Duruşma sonrası mahkeme önünde açıklama yapan BDP Van Milletvekili Nazmi Gür, düğün salonu gibi hazırlanan ve adalet olmayan bir salonda yargılama yapıldığını iddia etti. Gür, "Savcı iddianameden çok küfür name hazırlamış.

Partimizle, halkımızla bizimle ilgili ağır hakaretler var. Biz bunu misliyle sahiplerine iade ediyoruz. Burada hukuk katlediliyor" dedi. 

Osman BEKLEYEN / DHA


  http://www.radikal.com.tr/111822411182244

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  PROVOKASYON - m.rozbilen

  Radikalden bu iddianamenin yayınlamasını istiyoruz.Yazılanları öğrenmek için.İddialar gerçekse durum vahim demektir.Provokasyon buna denir.

  iddianameden bir not - Efendisiz65

  bir tape konuşması: vatandaşın biri: kepenkler kapanacak diye bir söylenti var? bdp van il başkanı; bizim bundan haberimiz yok partimizin böyle bir çalışması da olmaz bilgimiz yok. savcı: her ne kadar il başkanı yok desede zorla kepenk kapatma talimatı vermiştir!!. 1980 diyarbakır cezaevi: 1-gardiyan her zaman haklıdır. 2-gardiyanın haksız olduğu durumlarda birinci madde geçerlidir!! sonuç: her iki faşizm arasında hiçbir fark yoktur, 12 eylül devleti vahşiydi, günümüz hukuk devleti o dönemi aratmıyor. bu mahkeme tamamen taraflı bir mahkeme, suça gerek yok, kürtler zaten suçlu. hukuk gaspedilmiş, orman kanunları hüküm sürüyor...

  YAPARSINIZ, YAZARSINIZ AMA NE ZAMANA KADAR - BAWEDİYAR

  Adaletmi mülkün temeli. yoksa mülk adaletin???? ben yapılanları çok görmüyorum. Dünya varoldukça zalimler her önüne gelen zulmü yapıp dursunlar. Bir gün birileri bunun hesabını verecek. Zalimin zülmü varsa kürtlerin ve ezilmişlerinde ALLAH'ı var.

  İddaname - farqini

  Başbakan meydanlarda Kürdler hakında ne demişse idanameye girmiş, aynı dil aynı hakaretvari uslüp, Gazete sayfalarından özellikle gülen medyasından kes yapıştırlarla hazırlanmış bir iddaname, Ey Allahım bu adaletle hükmettiklerini sanan ama adaletsiz olan kullarını sana şikayet ediyoruz, onlarında adalete muhtaç olacakları günler çok yakın olsun...