Van'da istifa şefliğe taşıdı

Türk Tabipleri Birliği, (TTB) türban eylemleriyle tanınan Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Dursun Odabaşı'nın huzursuzluğundan değil torpilli olduğu için istifa ettiğini iddia etti.

ANKARA / VAN - Türk Tabipleri Birliği, (TTB) türban eylemleriyle tanınan Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Dursun Odabaşı'nın huzursuzluğundan değil torpilli olduğu için istifa ettiğini iddia etti.
Açıklamada TTB, Odabaşı'nın istifa eder etmez, Sağlık Bakanlığı tarafından Ankara Keçiören Eğitim Hastanesi'ne klinik şefi olarak atandığını bildirdi. TTB, Odabaşı gibi istifa eden diğer öğretim görevlilerinin de birer hastaneye yerleştirildiğini savunarak, 'Bunlar birer kadrolaşma örneğidir' açıklamasını yaptı. CHP Milletvekili Mehmet Kartal da Van'daki fakülteden istifa eden öğretim üyelerinin Sağlık Bakanlığı hastanelerinde klinik şefi yapılacağını söylemişti.
Aşkın anjiyo oldu
Cezaevinde rahatsızlanınca 13 Kasım'da Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Yücel Aşkın'a dün anjiyo yapıldı. Doç. Dr. Hüseyin Avni Şahin "Aşkın'ın hayati tehlikesi sürüyor. Kendisine stent takılacak" dedi. Bu arada Rektör Aşkın, 14 Aralık'ta ilk defa mahkemeye çıkacak. (Radikal/dha)


    http://www.radikal.com.tr/7641327641320

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.