Van'da Jandarma Genel Komutanlığı'na saldırı

Van'da Jandarma Genel Komutanlığı'na saldırı
Van'da Jandarma Genel Komutanlığı'na saldırı
Bebleşin Jandarma Karakolu'na roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Saldırının ardından patlayıcı yüklü bir otomobil karakolun önünde güvenliği sağlayan zırhlı araca çarparak infilak etti. Olayda can kaybı ve yaralanma olmadı.

RADİKAL- Başkale ilçesi sınırlarındaki Van -Hakkari karayolunda bulunan Bebleşin Jandarma Karakol Komutanlığına, PKK 'lılar tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunuldu.

Karakolda görevli askerlerin anında karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Çatışma devam ettiği sırada, patlayıcı yüklü bir otomobil, karakolun ve karayolunun güvenliğini sağlayan taktik tekerlekli zırhlı araca çarparak infilak etti.

Alev alan araçlara çatışmanın sürmesi nedeniyle müdahale edilemedi, askerlerde can kaybı ve yaralanma olmadı. Patlayıcı yüklü araçta ise terörist olup olmadığının yapılacak incelemeyle tespit edileceği öğrenildi.

Zaman zaman çatışmanın devam ettiği bölgede, saldırganların etkisiz hale getirilmesi için hava destekli operasyon başlatıldı.

(AA)