Van'da öğrencilerin tuvalet çilesi

Van'da öğrencilerin tuvalet çilesi
Van'da öğrencilerin tuvalet çilesi
Van'ın Başkale İlçesi'nin Tandoğan Mahallesi'ndeki ilköğretim okulunun tuvaleti harabe halde olduğundan, öğrenciler evlerine gitmek zorunda kalıyor. Eve kadar dayanamayan öğrenciler ise buldukları çalı ve kaya arkası ile duvar dibi gibi alanlara koşturuyorlar..!

RADİKAL - Başkale’ye 21 kilometre uzaklıktaki 20 haneli 180 nüfuslu Tandoğan Mahallesi’nde, ilköğretim okulundaki öğrenciler ve öğretmenler tuvalet çilesi çekiyor. Binada bulunan tuvaletin harabe durumda olduğu için kullanmadığını belirten veliler, bunun eğitimi de aksattığını söyledi.

2 dersliğin bulunduğu Tandoğan İlköğretim Okulu’nda, erkek öğrenciler harabe haldeki eski lojman binasının arkasında, öğretmenler ve kız öğrenciler de evlere giderek tuvalet ihtiyaçlarını gideriyor.

Sıkıntıyı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bildirdiklerini belirten mahalle sakinlerinden Faik Koç, şimdiye kadar bir sonuç alamadıklarını söyledi.

Bu da 'tezek taşımalı' eğitim!


Bu sorunun biran önce halledilmesini istediklerini belirten Koç şöyle dedi:

“Kış aylarında öğrencilerimiz perişan oluyor. Bu şekilde devam ederse, çocuklarımız hasta olacak. Çocuklar ve öğretmenler böyle bir ortamda nasıl temiz kalabilirler. Çocuklarımız teneffüs arasında evlere gitmek zorunda kalıyor. Kısa teneffüs arasında eve giden öğrenciler derse geç kalıyorlar.”
Engin ERTÜRK-DHA


  ETİKETLER:

  Erkek

  ,

  Kız

  ,

  ilçe

  ,

  kış

  ,

  eğitim