Van'da polis liseye TOMA'larla girdi

Van'da polis liseye TOMA'larla girdi
Van'da polis liseye TOMA'larla girdi
Okul bahçesine giren polis araçlarına tepki gösteren öğrencilere yönelik müdahale çok sert oldu. TOMA'larla tazyikli su sıkıldı, biber gazları atıldı, yetmedi dövülenler oldu, sonuçta okul savaş alanına dönerken, çok sayıda öğrenci de yaralandı.

RADİKAL - Van 'da, polis araçlarının okul bahçesine girmesine tepki gösteren öğrencilere polis lise içinde çok sert müdahalede bulundu.İddiaya göre, dün yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) için Hacıbekir Mahallesi'ndeki Van Gölü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde görevlendirilen polislere ait aracın camının kırılması olayıyla ilgili çalışma yapan polis ekipleri, güvenlik kamerası kayıtlarını incelemek üzere okula gitti.

Resmi polis aracının okul bahçesine park ettiğini gören öğrenciler ise polislere tepki gösterdi.


Gerginliğin kısa sürede büyümesi üzerine bazı öğrenciler polis aracına taş attı. 

ÖĞRETMENLERİN ÇABASI  SONUÇSUZ KALDI

Olayların büyümesini önlemeye çalışan öğretmenlerin çabası sonuçsuz kalırken, polislerin takviye kuvvet istemesi üzerine bölgeye gelen TOMA ve zırhlı araçlar, kalabalığa basınçlı su ve biber gazıyla müdahalede bulundu.

Olaylarda yaralanan  4 öğrenci ile biber gazından etkilenen çok sayıda liseli ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

Okulda, eğitime ara verildi.


  http://www.radikal.com.tr/131498313149835

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  .. - krizantem

  Faşizm şimdi de liselerde.

  polis sınav sorularını kamu ile paylaşıyor - user1023535

  bu nedir yaww. üniversite sınavına giren öğrencilerin toma ile sınamak, hangi bölümü kazandıracak. nasıl bir anlayış bu.

  Provokasyon - user808804

  Bu durum çok açık ve net bir provokasyon. AKP polis eliyle provokasyonlarına devam ediyor. Cizrede çocukları öldürdüler, şimdi sıra lise öğrencilerinde.

  İhtimal - user433961

  Okula gelen polis aracına öğrenciler neden tepki gösterir ki? Hemde organize bir şekilde, ygsde bir hukuksuzluk yapmış olmaları yüksek ihtimal

  yazıklar olsun böyle insanlığa ! - user1036176

  geleceğin temellerinin atıldğı eğitim yuvalarına gaz bomları atılıyor, küçücük savunmasız çocuklar dövülüyor bumu erkeklik, insanlık bumu ??!! ,yazıklar olsun insanlığınıza yazıklar olsun zihniyetinize , okuldaki çocuklaramı geldi sıra , sıra eğitim öğretim yuvalarınamı geldi, ne zman bu kadar gözü kara canilere dönüştünüz !! yazıklar olsun insanlığınız yazıkar olsun insanlıktan yoksun olan sizlere!!