Van'da roketatarlı terör saldırısı: Bir şehit

Van'ın Başkale ilçesine bağlı Esenyamaç Köyü'ndeki piyade bölük binasına düzenlenen roketatarlı saldırıda piyade onbaşı Ali Şahan şehit olurken, bir er de ağır yaralandı.

VAN/KÜTAHYA - Van'ın Başkale ilçesine bağlı Esenyamaç Köyü'ndeki piyade bölük binasına düzenlenen roketatarlı saldırıda piyade onbaşı Ali Şahan şehit olurken, bir er de ağır yaralandı. Dün saat 04.00 sıralarında gerçekleşen saldırı sonrasında teröristler karanlıktan yararlanarak kaçarken, teröristlerin yakalanması için bölgede operasyon başlatıldı.
Saldırıda şehit düşen 24 yaşındaki Piyade Onbaşı Ali Şahan'ın Kütahya'daki baba evine ateş düştü. Yunus Emre Mahallesi'nde oturan iki çocuk annesi Fatma Şahan, oğlu Ali'nin şehit olduğu haberini eve gelen askeri yetkililerden öğrenince gözyaşlarına boğuldu. Yakınlarının teskin etmeye çalıştığı şehit onbaşının annesi Fatma Şahan, oğlunun üç gün önce telefonla kendisini aradığını ve sağlığının iyi olduğunu anlattığını söyledi. Yakınları, Ali Şahan'ın dokuz aylık asker olduğunu, Van'da olan cenazesini pazartesi günü Kütahya'da toprağa vereceklerini söyledi.
Nöbette üzerine yıldırım düştü
Hakkâri'nin Çukurca İlçesi'nde ise nöbet tutarken üzerine yıldırım düşen 21 yaşındaki Piyade Onbaşı Murat Asar şehit oldu. Murat Asar'ın babası oğlunun terhis olduktan sonra evlenmeyi planladığını söyledi. (dha, aa)