Van'da Sıhhiye bombası için yedi gözaltı

Ankara'da çok katlı otoparktaki bomba yüklü minibüsle ilgili sürdürülen soruşturmada 10 kişinin sorgulanmasının ardından, Van'da da yedi kişi gözaltına alındı.

VAN - Ankara'da çok katlı otoparktaki bomba yüklü minibüsle ilgili sürdürülen soruşturmada 10 kişinin sorgulanmasının ardından, Van'da da yedi kişi gözaltına alındı.
Ankara Emniyet Müdürlüğü bünyesinde özel eğitimli köpek timi tarafından Sıhhıye'de katılı otoparkta ele geçirilen yarım ton amonyat nitrat ve TNT'den oluşan bomba düzenekli Vito marka minibüsle ilgili soruşturma yurt genelinde sürdürülüyor. Patlayıcı düzeneğinde kullanılan cep telefonuyla yapılan görüşmeleri inceleyen polis, olayın failleriyle ilgili
olabilecek kişileri gözaltına alıyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine önceki gün Başkale ilçe merkezi ve bazı köylerde birçok eve operasyon düzenlendi. Van Terörle Mücadele ve Özel Hareket Timleri ile jandarma ekiplerinin ortaklaşa eş zamanlı düzenlediği operasyonlarda yedi kişi gözaltına alındı. Van Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, gözaltına alınan kişilerin PKK üyesi olebileceğini, Hizbullah ve El kaide gibi örgütlerlerle bir ilişkilerinin bulunmadığını belirtti. Yedi kişinin evlerinde de silah ve mühimmat da ele geçirildi.