Van'da yeni soruşturma

Rektör Yücel Aşkın davasına müdahil olan dört öğretim görevlisi hakkında Yüzüncü Yıl Üniversitesi, 'görev yerini izinsiz terk'ten soruşturma başlattı.

VAN - Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Yücel Aşkın'ın yargılandığı davaya, 'fişlendikleri' iddiasıyla müdahil olarak katılan dört öğretim üyesi hakkında görev yerini izinsiz terk ettikleri gerekçesiyle idari soruşturma başlatılırken, bir kişi uyarıldı.
YYÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahsur Kamacı, Aşkın'ın 14 Aralık'ta Van 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmasına müdahil olarak katılan Prof. Mehmet Ramazan Şekeroğlu, Doç. Dr. Hasan Haluk Dülger, Doç. Dr. Abdurrahim Öner ve Yrd. Doç. Dr. Bülent Özbay'dan yazılı savunma istedi. Dekan Kamacı'nın 19 Aralık 2005 tarihli yazısında, "Rektör Yücel Aşkın'ın duruşmasına idareden izin almadan müdahil olarak katıldığınıza dair dekanlığa bilgi ulaşmış bulunmaktadır. Kurumdan izin almadan görev yerini terk ettiğinizden dolayı yazılı savunmanızı yedi gün içerisinde vermenizi rica ederim" denildi. Mahkemeye gitmek için dilekçe veren, ancak hiçbir idareciye haber vermeden hastaneden ayrılan İç Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Reha Erkoç ise uyarıldı.
Dekan Mahsur Kamacı: İzinsiz gittiler
Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Dekan Kamacı, öğretim üyelerinin mahkemeye müdahil olarak katıldıkları için değil, izinsiz görev yerlerini terk ettiklerinden dolayı soruşturulduklarını söyledi. Davanın 29 Aralık'taki ikinci duruşmasına kimlerin katılacağı konusunda kendilerine mahkeme celbi geldiğini belirten Kamacı, müdahillerin mahkemeye gitmelerini engellemek gibi bir şeyin söz konusu olmadığını, ancak dekanlıktan izin almaları gerektiğine dikkati çekti.


    http://www.radikal.com.tr/7670487670480

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.