Van'daki trafik kazasında hayatını kaybedenler toprağa verildi

Van'daki trafik kazasında hayatını kaybedenler toprağa verildi
Van'daki trafik kazasında hayatını kaybedenler toprağa verildi
Van'da meydana gelen kazada hayatını kaybeden 11 kişiden 7'si akşam saatlerinde toprağa verildi.

Van'ın Tuşba ilçesi Göllü Mahallesi mevkiinde, Çaldıran ilçesinden kent merkezinde yapılacak sürücü belgesi yazılı sınavına girecek kursiyerleri taşıyan minibüs ile kapalı kasa kamyonet bu sabah kafa kafaya çarpıştı. Kazada hurdaya dönen araçlarda bulunan sürücülerle birlikte 11 kişi öldü 4 kişi yaralandı. Korkunç kazada hayatını kaybeden 7 kişi toprağa verildi.

Van'da trafik faciası: 11 ölü, 6 yaralı

Van-Erciş karayolunda meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden 11 kişiden 7'sinin cenazesi Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi'nde yapılan otopisinin ardından ailelerine teslim edildi.

Hayatını kaybeden Murat Ateş, Ümit Batmaz, Muhammet Yalçınkaya, Barış Turan, Turan Aladağ, Sait Işık ve minibüsün sürücüsü İsmet Ağaç'ın cenazeleri yakınları tarafından morgtan alınarak Çaldıran İlçesi'ne götürüldü. Cenazeler Erginler, Osmanlı ve Altıyol mahallelerindeki mezarlıklarda gözyaşları ile toprağa verildi.

Öğretmen Rafiye Ceylan, eşi astsubay Kudret Ceylan, kamyonet sürücüsü Hamdi Tel ile Mehmet Tokmak'ın ise otopsi işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

VAN/DHA