Vanlı esnaftan çözüm sürecine 'derbili' destek

Vanlı esnaftan çözüm sürecine 'derbili' destek
Vanlı esnaftan çözüm sürecine 'derbili' destek
Van'da iş yerine astığı Galatasaray-Fenerbahçe bayrağına Türkçe ve Kürtçe "Hepimiz kardeşiz" yazdıran esnaf, çözüm süreciyle oluşan olumlu havayı sahalarda da görmek istediğini söyledi.

VAN – Van’da iş yerine astığı Galatasaray - Fenerbahçe bayrağına Türkçe ve Kürtçe "Hepimiz kardeşiz" (Em Hemû Bırayen Hevın) yazdıran esnaf, ülkede çözüm süreciyle oluşan havayı sahalarda da görmek istediğini belirtti.

Kazım Karabekir Caddesi'nde hizmet veren bir iş yerinin dış cephesine asılan Galatasaray-Fenerbahçe bayrağı ile üzerindeki Türkçe ve Kürtçe yazılı "Hepimiz kardeşiz", "Beraber her şey daha güzel olur" ifadeleri, görenlerin dikkatini çekiyor.

İş yeri sahibi Mehmet Tuncil, gazetecilere yaptığı açıklamada, Galatasaray'ın UEFA Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale yükselmesini kutlamak ve Fenerbahçe'nin bugün UEFA Avrupa Ligi'nde yapacağı karşılaşmayı destelemek için böyle bir yol seçtiğini söyledi.

Bayrağın üzerinde yer alan Türkçe ve Kürtçe "Hepimiz kardeşiz" ifadesinin, ülkede son günlerde yaşanan çözüm sürecine katkı sunmak amacıyla yazıldığını vurgulayan Tuncil, "Buradaki amacım, bir futbolsever ve Türkiye siyasetini yakından takip eden birisi olarak hem siyasette oluşan bu güzel havaya hem de Avrupa'da top koşturan takımlarımıza destek vermekti. Çünkü biz ülkemizde çözüm süreciyle oluşan olumlu havayı, sahalarda da görmek istiyoruz" dedi.

Tuncil, Türk takımlarının başarılı olabilmesi için öncelikle sahalarda yaşanan şiddetin sona ermesi gerektiğine değinerek, "Takımlarımız ne kadar birbirine rakip olsa da biz futbolseverlerin kardeşlik, sevgi ve saygı çerçevesinde hareket etmesi gerekiyor. Galatasaray'ın Schalke 04 ile yaptığı maçta taraftarların aynı tribünde karşılaşmayı izlediğini gördüm ve çok hoşuma gitti. Bu havanın Türkiye'de de oluşmasını istiyoruz" diye konuştu.


AA


  http://www.radikal.com.tr/112515811251582

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BIZM DOGAMIZDA DA BARIS VAR!.. - Kara Ismail

  Bu slogani yazanlara selam olsun!.. Guzel bir mesaj.. Kim ki, baris istiyor o; kahvede, tarlada, fabrikada barisin gelmesini, savasin durmasi gerektigini dillendirlelidir!.. Oyunun kurallarini belirlemeden once bunu istemeli!.. Istedigini her kosulda soylemeli!.. Elbette barisa giden yolda; tuzaklar,zorluklar ve hassasiyetler var!.. Ama once gercekten barisi istemek gerek! Istemeden olmaz!.. Onun icin barisi isteyenler; "Ben baris istiyorum"cumlesini yuksek sesle soylemelidirler.. Savas cigliklari atanlar varsin atsinlar.. Eger halkin cogunlugu barisi isterse; hicbir guc karsi koyamaz!..Yirmi yil oncesini dusunelim!.. Neler 'dokunulmazdi' ama dokunuldu, konusuldu; konusuldu da kiyamet mi koptu? Barisa karsi savasta israr edenler icin soyle bir hikaye var:Hintli bir adam suda bata çıka ilerlemeye çalışan bir akrep görür. Onu kurtarmaya karar verir ve parmağını uzatır, akrep onu sokar. Hintli, tekrar akrebi sudan kurtarmaya çalışır ama akrep onu tekrar sokar. Yakınlardaki başka birisi Hintli adama, onu sürekli sokmaya çalışan akrebi kurtarmaya çalışmaktan vazgeçmesini söyler. Ama Hintli adam şöyle der: ?Sokmak akrebin doğasında vardır. Benim doğamda ise sevmek var. Neden sokmak akrebin doğasında var diye kendi doğamda olan sevmekten vazgeçeyim?? Savas,kan dokmek, kandan beslenmek te bazi kisilerin dogasinda vardir.. Varsin onlar savas desinler, biz baristan, kardeslikten yana olanlar da barista israr etmelyiz!.. Onlarin dogasinda savas varsa; bizim dogamizda da Baris var!..

  ... - Ariyan

  tabi wan "hepimiz kardeşiz" diye haykırsın diger taraftan batıda annelerimiz ırkçı bir türkcü toplumun bıcaklı, satırlı saldırısına uğrasın.