Vapurdan iskeleye atlarken hayatını kaybetti

Vapurdan iskeleye atlarken hayatını kaybetti
Vapurdan iskeleye atlarken hayatını kaybetti

İskele görevlilerinin haber vermesi üzerine olay yerine gelen deniz polisine ait dalgıçlar, Kayır'ın cesedine ulaşarak iskeleye çıkardı

Beşiktaş Barbaros Hayrettinpaşa İskelesi'nde vapurun yanaştığı sırada iskeleye atlamaya çalışan temizlik işçisi Haydar Kayır(43), denize düşerek hayatını kaybetti.

iSTANBUL - Beşiktaş 'taki Barbaros Hayrettinpaşa İskelesi'nde 14:30 sıralarında meydana gelen olay iddiaya göre şöyle gelişti: Beşiktaş Belediyesi'nde temizlik işçisi olarak çalışan Haydar Kayır, Ataşehir'deki evinden çıkarak saat 14:00'da Kadıköy İskelesi'nden vapura bindi.

İSKELE VERİLMEDEN ATLADI İDDİASI

14:30 sıralarında vapur Beşiktaş'taki iskeleye yanaşırken iddiaya göre Haydar Kayır, henüz iskele verilmeden atladı. Ayağı boşluğa gelen Kayır, denize düştü. Vapur çalışır vaziyette olduğundan denize düşen adam akıntıyla birlikte dibe çekildi. İskele görevlilerinin haber vermesi üzerine olay yerine gelen deniz polisine ait dalgıçlar, Kayır'ın cesedine ulaşarak iskeleye çıkardı. Olay Yeri İnceleme ekiplerinin çalışmasının ardından Kayır'ın cesedi savcılık talimatıyla Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. 3 çocuk babası olan Kayır'ın ölüm haberini alan Beşiktaş Belediyesi temizlik işçileri olay yerine geldi.

GÖREV YERİNE GELİRKEN

Kayır'ın Beşiktaş'taki görev yerine gelirken bu kazanın yaşandığı öğrenildi. Olayın yaşandığı sırada aynı vapurda yolculuk yapan Sinem Sönmez, Kayır'ın vapurun yanaştığı sırada gemiden inmek için iskeleye atladığını bu sırada denize düştüğünü söyledi. Kayır'dan önce de iskeleye atlayanların olduğunu söyleyen Sönmez, Kayır'ın düşmesinin ardından gemide panik havasının oluştuğunu, vapurun durması gerekirken kaptanın ileri geri giderek şaşkınlık yaşadığını iddia etti. Dalgıçların çok kısa sürede olay yerine geldiklerini söyleyen Sönmez, Kayır'ın kurtulamadığı için üzgün olduğunu söyledi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.(dha/Ümit Türk - Hasan Yıldırım)


  http://www.radikal.com.tr/111644011164402

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İnsanlar bilmeden yorum yapıyor - halukaka

  Gemi pervanesi öyle zart diye durabilen bir şey değildir. Kaptan anında müdahale etse bile (ki edemez, nasıl etsin) gene de pervane durana kadar olan olurdu... Olayın güvenlik kamerasına yakalanmış görüntüsü falan varsa vapurlarda gösterin bence (hatta meftanın fotoğraflarıyla birlikte, ÖNCESİ - SONRASI şeklinde)... İstanbullu çatır çatır atlamaya alışmış yıllardır; bilinçlendirmiş olursunuz.

  Vapurdan Atlamak, Kafayi Iskele ile Vapur Arasina Koymak - ankakusu4

  Haberi okuyunca insan gercekten uzuluyor. Ama bir turlu agir, soguk kanli, ve etrafindakilere saygili davranmayi ogrenemeyen biz Turkler boyle feci sekilde can verenleri gordukce belki ibret alirlar diye de dusunuyorum acikcasi. Cem Yilmaz'in en son gosterisi aklima geldi. Ucak piste teker deger degmez cep telefonu ile yakinlarini arayip "indik! indik!" diyenleri tasvirledigi skeci hatirladim. "Ulan daha kulenin haberi yok indigimizden, nereye indik!, indik! be adam! Sen hangi $irketin CEO'susun da i$in bu kadar acele" diyordu sevgili Cem Yilmaz. Alin i$te size bir ba$ka ornek benim guzel ulkemden: Vapurdan atlayan adam....TR'ye gitmek uzere ABD'den ucaga binersiniz. Hic kimse kimsenin onune gecmez, itmez, acele etmez..Degil omzunuza carpmak, yolunuza cikacak $ekilde 50 cm yaninizdan gecse biri hemen ozur diler. Ucaga binince herkes yenini bilir, vay o koltuk benimdi! diye kimse tarti$ma yapmaz. Sonra aktarma yapmak icin Almanya'da iner ve THY ucagina gitmek uzere terminalde ilerlersiniz. Emin olun bini$ kapinizi bulmak icin bini$ kartiniza bakmaniza gerek yok. Cunku koskoca terminalde Istanbul ucaginin sirasini karga$asindan, curcunasindan, birbirini itip-ceken yolculardan tanirsiniz ve dersiniz ki "galiba memlekete geldim" :) Agir olan, "uyuz" olan ABD'liler ama Mars'a bizim daha duz yolda giden versiyonunu yapamadigimiz arabayi indiren de yine ABD'liler..Bu, sanirim damarlarimizdaki kanla alakali bir durum. At sirtinda ordan oraya ko$turup en sonunda Anadolu'ya geleli neredeyse 1000 yil oldu ama hala yerle$ik hayata adapte olmakta cok ciddi problemlerimiz var.