Vardiyada dehşet: Beş kadın işçi yangında öldü

Bursa'da bir tekstil fabrikasında yangın çıktı, 17 yaşındaki Ayşe Deniz Dalan, 18 yaşındaki Sadife Düdüş, 21 yaşındaki Gülden Çiçek, 32 yaşındaki Sevgi Sesli ve 27 yaşındaki Necla Özveren hayatını kaybetti.

BURSA - Ev tekstili üretimi yapan bir fabrikada çıkan yangında, biri üç aylık hamile beş kadın işçi öldü. Kadınların panik nedeniyle orta kısımda bulunan çıkış kapısını kullanmadıkları, bu nedenle dumandan zehirlendiği belirlendi.
Bursa'nın merkez Nilüfer ilçesine bağlı Yaylacık Mevkii'nde Lokman Özay'ın sahibi olduğu, Özay Grup Tekstil İthalat ve İhracat Fabrikası'nda dün gece saat 02.30'da, belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangının ardından büyük bir patlama meydana geldi. Elyaf malzeme bulunması nedeniyle büyüyen yangında, gece vardiyasında atölyenin arka bölümünde çalışan 15 yaşındaki Ayşe Denizdalan, 18 yaşındaki Sadife Düdüş, 21 yaşındaki Gülden Çiçek, 27 yaşındaki Necla Özveren ve üç aylık hamile 32 yaşındaki Sevgi Sesli dumandan zehirlenerek öldü. Düdüş'ün bugün doğum günü olduğu öğrenildi.
Dumandan zehirlenen beş kadın ise hastaneye kaldırıldı. Ölen Gülden Çiçek'in hastaneye kaldırılan Dilan Çiçek'le kardeş olduğu belirtildi. Ölen işçilerin diğer çalışanlar gibi atölyenin orta bölümündeki çıkış kapısından değil de, daha uzaktaki ana çıkış kapısından çıkmak istemeleri nedeniyle boğuldukları belirlendi.
Müdürü aramışlar
Fabrikanın Personel Müdürü Nilüfer Pehlivan, yangında ölen genç kızlardan birinin, kendisini cep telefonuyla arayıp, "Yangın çıktı, ne yapalım, kurtarın bizi" dediğini anlatarak, "Ben de 'camı kırın atlayın' dedim. Bunu yapamadılar ve öldüler" diye konuştu.
4 bin metrekarelik kapalı alana sahip olan iki katlı fabrikadaki yangın, Bursa itfaiyesi ve çevre ilçelerden gelen ekiplerden oluşan 30 itfaiye aracının müdahalesiyledört saatte kontrol altına alındı.


    http://www.radikal.com.tr/7675067675060

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.