Vatan gazetesi Mustafa Mutlu'nun işine son verdi

Vatan gazetesi Mustafa Mutlu'nun işine son verdi
Vatan gazetesi Mustafa Mutlu'nun işine son verdi
Vatan gazetsi, 10 yılı aşkın süredir gazetede köşe yazarlığı yapan Mustafa Mutlu ile yollarını ayırdı.

Vatan gazetesi, Can Ataklı'nın artından köşe yazarı Mustafa Mutlu’nun da işine son verdi.

Gazetedeki köşesine veda eden Mutlu, ayrılığın ardından ilk açıklamasını Halk TV 'ye yaptı.

İşten atıldığı için mesleğine küsmeyeceğini belirten Mutlu, "Akşamüstü Vatan Gazetesi GYY (İsmail Turgut Yuvacan) aradı, bana tebligatı yaptı benim de haberim oldu. Olay çok taze. Şu an plan program yapacak konumda değilim. Ben mesleğime ihanet ettiğim için değil, dik durduğum için kovuldum" açıklamasını yaptı.

Mustafa Mutlu son olarak 3 Eylül tarihinde Başbakan’ın Ekonomi Başdanışmanı Yiğit Bulut’un yaptığı kazayla ilgili bir yazı yazmış ve Bulut’u sert dille eleştirmişti.

Mustafa Mutlu’nun Vatan’daki son yazısı için tıklayın


  http://www.radikal.com.tr/114921711492173

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  aa olur mu hic ama olur muu - sahin_a

  Olur mu canim hic öyle sey:) Gazeteci atilacakmis gazeteden. Niye? Elestirel tutum icinde diye. Hadi canim hic bizim kiymetli, dini bütün, ileri demokrat, sözünün eri, adama benzeyen, kefeniyle dolasan Basbakanimiz hic öyle bir sey yapar mi? Daha dün söyledi bunlar yalandir iftiradir biz AB'den bile cok iyiyiz diye. Koskoca Basbakan simdi yalan mi söylüyor yani? Hem bizim Basbakanin yalan söyledigi nerede görülmüs? Kim iddia edebilir ki, R.T.E.'nin karadir dedigi yogurt ak olsun. Ama kim? Hangi babayigitte var o cesaret ha? Öyle diyorsa öyledir, biz yanlis görüyoruzdur ya da bize öyle gösteren darbeciler vardir kesin. Yani bunun baska izahi olamaz, olanlarin imanindan süphe etmeli. Allah iyiliginizi versin, bir de inaniyorsunuz böyle seylere. Bence birisi Mustafa Mutlu'ya saka yapmis, o da inanmistir. Öyle degilse bile Basbakani karalamak icin kendi ayrilmistir etrafa da böyle dedikodu yayiyordur :)

  medya üzerindeki baskı - kaşınan adam

  Bu iktidarın yazarlar üzerindeki baskısı hızını kesmiyor aksine her geçen gün artıyor.Yazarlar üzerindeki baskı anlaşılan tüm yazarlar RTE yi öven ve yağlıyan yazılar yazmaya başlayınca bitecek ama o zaman kadarda AKP çoktan bitmiş olacak..

  Komplo Teorisyenine - celal103

  Yigit Bulut'a dokunmak Basbakana dokunmaktir.Mustafa Mutlu komplocu icin sert elestri yazisi yazmis vay haline.Hadi bende yorum yazdim benide kovsunlar efendiler.