Vatan için verecek bir tek canları vardı

Gabar Dağı'nda şehit olan Kasım Aksoy ve Mehmet Coşkun'un yakınları ailelerinin temel direklerini yitirmenin acısını yaşıyor.

ŞANLIURFA/GAZİANTEP - Gabar Dağı'nda şehit olan Kasım Aksoy ve Mehmet Coşkun'un yakınları ailelerinin temel direklerini yitirmenin acısını yaşıyor.
Şanlıurfalı Kasım Aksoy'un cenazesine yırtık çoraplarla gelen kızları iki yaşındaki Zeliha ve üç yaşındaki Güneş dün babalarının mezarına çıplak ayakla gitti. Babaanneleri Zeliha Aksoy'la birlikte gözyaşı döken miniklere için Türkiye'nin dört bir yanından yardım teklifi geldi. Şehidin yakınları, aile fertlerinin rencide olmak istemediğini belirterek "Herkes sağ olsun. Biz kendimizin de, çocukların da karınlarını doyururuz" dedi. Ailenin 50 dönüm dolayındaki toprağın geliri ile geçindiği belirtildi.
Hamallık yapıyordu
Gaziantep'te de kendilerine bakan Mehmet Coşkun'un şehit olmasıyla Coşkun ailesi yıkıldı.
Şanlıurfalı olan ve yıllar önce Gaziantep'e yerleşen Coşkun ailesi baba Şahin Coşkun'un 2000 yılında kanserden ölmesinden sonra zor günler geçirdi. Şehit Coşkun, hamallık yaparak anne ve iki kardeşini geçindirmeye başladı. Kardeşlerine hem ağabeylik hem de babalık yapan Mehmet Coşkun'un ölümü son derece olumsuz şartlarda yaşayan aileyi de çaresiz bıraktı.