Vatandaş rögar hırsızlarının peşinde!

İş başa düştü, Pendik'te iki vatandaş, rögar hırsızlarını suçüstü yakaladı. Önceki gece yarısı Sahilyolu'ndan otomobille geçen Osman Aliağaoğlu ve Suat Şengül, iki kişinin rögar kapaklarını sökmeye çalıştığını görünce müdahale etti.

İSTANBUL - İş başa düştü, Pendik'te iki vatandaş, rögar hırsızlarını suçüstü yakaladı. Önceki gece yarısı Sahilyolu'ndan otomobille geçen Osman Aliağaoğlu ve Suat Şengül, iki kişinin rögar kapaklarını sökmeye çalıştığını görünce müdahale etti.
İki arkadaş, kapakları bir kamyonete bırakıp kaçan iki zanlıdan İ.Ç'yi yakalayıp polis çağırdı.
İ.Ç. polise rögar kapaklarını 30 YTL'ye kamyonetiyle taşıdığını, yanındaki kişi 'İSKİ çalışanıyım' diyen ve sürekli İSKİ montuyla dolaşan Y.K. olduğu için bunu normal bir iş sandığını söyledi.
Sabah tak, akşam sök operasyonu mu?
İ.Ç'nin verdiği adreste yakalanan Y.K. de 'İSKİ taşeronu bir şirkette çalıştığını, kapakları alıp Pendik'te başka bir yere takacaklarını' iddia etti. Polis, iki şüpheliye rögar kapaklarını taşıtarak tekrar eski yerlerine koydurttu, kayıp iki rögar kapağının çevresinde de önlem alındı. Gözaltına alınarak Pendik Polis Merkezi'ne götürülen iki zanlıyla ilgili soruşturma sürüyor.