@idrisemen

Vatandaşa 'Gavat' diyen Vali Coş 'yılın valisi' adayı oldu

Vatandaşa 'Gavat' diyen Vali Coş 'yılın valisi' adayı oldu
Vatandaşa 'Gavat' diyen Vali Coş 'yılın valisi' adayı oldu
Siyaset Dergisi, protesto eden vatandaşa, 'Gavat' diyen Adana valisi Hüseyin Avni Coş'u 'Yılın valisi' ödülüne aday gösterdi.
Haber: İDRİS EMEN - idris.emen@radikal.com.tr / Arşivi


‘Yılın devlet adamı’, ‘yılın bürokratı’, ‘yılın milletvekili’ gibi yılın en başarılı isimlerini her yıl düzenlediği bir anketle belirleyen Siyaset Dergisi, kendisini protesto eden vatandaşa, ‘Gavat’ diyen Adana valisi Hüseyin Avni Coş’u ‘Yılın valisi’ ödülüne aday gösterdi. Daha önce dergi tarafından üst üste iki kez yılın valisi seçilen Avni Coş’un en büyük rakibi ise İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu.

Ankette İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu birinci sırada bulunurken, ikinci sırada Adana Valisi Hüseyin Avni çok bulunuyor. 25 valinin yarıştığı ankette üçüncü sırada İzmir Valisi Mustafa Toprak bulunuyor.

Öte yandan Gezi Parkı sürecinde hayatını kaybeden İsmail Ali Kormaz’ın haberleri yazan gazeteci İsmail Saymaz’a, ‘Oğlum İsmail’ ile başlayan bir mail atan Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna’nın listede bulunmaması dikkat çekti.

 


  http://www.radikal.com.tr/116237511623756

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bunlar bana.. - baizzet1925_379

  BDP lileri hatirlatiyor.. Vatani satmak için Erdogan`a ümmetlik yapanlar.

  haydi bütün oylar coş'a! - bisaniye

  ya arkadaşlar yorumlara oy vereceğinize derginin sayfasına girip siz de oy kullansanıza.

  ilginç bir durum - gundi ghandi

  Valilerin adı Ali, Hasan, ve Hüseyin çoğunlukla.

  Yılın ne valisi...? - citizen

  Kesinlikle yılın valisi unvanı İstanbul ve Adana valileri arasında paylaşılmalı... Arkalarından da Afyon, Eskişehir valileri ve diğerler gelir...Ama yılın ne valisi...?

  hepside mersedesci ne oy verecem - demlicay2011

  gitsin almanlar versin. arap bürokrat zihniyetliler. anca tüketmeyi bilirler. hasından.

  vali dediğiniz - makul

  Vali dediğiniz işsiz güçsüz olup bir de vatandaşa tahakküm etsin diye devlet hükumet tarafından atanmış bir fuzuliyettir. "Siyaset" filan dergisi de bu boşla iştigalin dergili halinden öte değildir. Yılın valisi payesinin yılın en hızlı şeftali soyanından bir farkı ya da üstünlüğü de yoktur.