'Vatanım Almanya, sınır dışı etmeyin'

Almanya'nın Münih kentindeki bir metro istasyonunda, sigara içmenin yasak olduğunu söyleyen 76 yaşındaki bir emekli Alman'ı, Yunan arkadaşıyla birlikte döverek ağır şekilde yaralayan 20 yaşındaki Serkan A. sınır dışı edilmek istemediğini söyledi.

BERLİN - Almanya'nın Münih kentindeki bir metro istasyonunda, sigara içmenin yasak olduğunu söyleyen 76 yaşındaki bir emekli Alman'ı, Yunan arkadaşıyla birlikte döverek ağır şekilde yaralayan 20 yaşındaki Serkan A. sınır dışı edilmek istemediğini söyledi. Bild gazetesinin birinci sayfasından 'Benim vatanım Almanya' başlığıyla verilen haberde, Serkan A.'nın, avukatı Oliver Schmidt'e, "Türkiye'ye gönderilmek istemiyorum. Benim vatanım Almanya. Ben burada doğdum, büyüdüm" şeklinde konuştuğu yazıldı.
Berlin'de yayımlanan B.Z. gazetesi de Serkan A.'nın annesi Naciye A.'nın, "Oğlumun yaptığı çok çirkin bir şey. Bizim kültürümüzde kendinden büyüklere el kaldırmak günahtır. Bu nedenle oğlum adına dövdüğü kişiden özür dilemek istiyorum" dediğini yazdı. En büyük hatasının, eşini tanımadan evlenmek olduğunu ifade eden Naciye A, "Bana iyi bir insan olduğu söylendi. Halbuki alkolikti. Çocukları ve beni dövdü. Ben de ondan kaçtım" diye konuştu. Naciye A., politikacılara, "Oğlumu hep birlikte yeniden sosyal yaşama döndürelim" diye çağrıda bulundu.