Vatan'ın internet sitesine sansür

Adnan Hoca'nın başvurusuyla mahkemenin aldığı karar sonucu Telekom üzerinden internete bağlananlar Vatan gazetesinin internet sitesini göremiyor

 

BİR YILDA 1112 SİTEYE KİLİT HABERİ İÇİN TIKLAYIN

DEVLET ELİYLE SANSÜR BİR TEK TÜRKİYE'DE HABERİ İÇİN TIKLAYIN

 

İSTANBUL - Son bir yılda 1112 internet sitesinin yasaklandığı Türkiye'de mahkemeler birbiri ardına kapatma kararları vermeye devam ediyor. Adnan Hoca olarak bilinen Adnan Oktar'ın öncülüğünde sansürlenen sitelere Vatan gazetesinin internet sitesi de eklendi. Adnan Hoca daha önce de ‘google.groups.com’, ‘geocities.com’, ‘wordpress.com’, ‘ekşisözlük’, ‘ateizm.org’, ‘antoloji.com’ gibi internet sitelerine erişimi yasaklatmıştı. Telekom üzerinden internete bağlananlar Vatan gazetesinin internet sitesinde 'Bu siteye erişim mahkeme kararı ile engellenmiştir' yazısını görüyor.

www.gazetevatan.com sitesindeki açıklama şöyle: "Bugün öğlen saatlerinden itibaren gazetevatan.com'a girenler, "Bu siteye erişim mahkeme kararı ile engellenmiştir" yazısıyla karşılaştılar.

Bu engelin nedeni kamuoyunda 'Adnan Hoca' olarak bilinen Adnan Oktar'ın, 'cemaati' hakkında sitemizde yayınlanan haberler üzerine aldırdığı bir mahkeme kararıdır.

Konuya ilişkin hukuki mücadelemiz sürüyor.

Yarın geniş bir açıklamayla okurlarımızı bilgilendireceğiz.

Her gün 1.5 milyondan fazla ziyaret alan, Türkiye'nin en büyük 3 gazete sitesinden biri olan gazetevatan.com'un böyle bir nedenle kapatılmasının takdirini kamuoyuna bırakıyoruz.

Bu tip 'zavallı' girişimler, elbette VATAN'ın gücünü daha da artırmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

Binlerce mail ve telefonla tepkilerini dile getiren değerli okurlarımıza ve meslektaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz." (Radikal)


  http://www.radikal.com.tr/90354590354526

  YORUMLAR
  (26 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  dinsizin hakkindan - nevzenhan

  dinsizin hakkindan imansiz gelmis diyecegim yok yok, susma sustukca sira sana gelecek yada demokrasi, hukuk, adalet birgun sizede lazim olacak mi desem acaba...vatan gazetesi cokmu ilkeli tarafsiz yayin yapiyordu? cokmu demokrasiyi savunuyordu ki? adnan hocalari biliyoruz zaten..ne ayaga kalkmasi yahu yesinler birbirlerini diyesim geciyor icimden..allah allah ne tuhaf duygular degil mi..birilerinin aklina demokrasi yeni geldi!

  Nezaman ayaga kalkacagiz.... - Vaassen

  Bir tarafta askeri hegemonya ve getirdigi yayin yasaklari, diger tarafta din fasizminin keyfi yasaklari. Unutmayalim bu hukuk sistemi herseyin herkez tarafindan yasaklatilmasina elverisli bir sistem. Nezaman gercek bir demokrasi ve hukuk devleti icin ayaga kalkacagiz? Nezaman sivil bir anayasa icin sesimizi yukseltecegiz?

  BU NASIL ZİHNİYET? - osquer

  soruyorum yüzde 47 akp ye oy vermiş değerli vatandaşlarımıza. sizce bu zihniyet nasıl bizi avrupa birliğine sokar ve nasıl daha demokratik bir ülke konumuna getirir? birde insanları satılmış köşe yazarı olarak suçluyorlar. alın size adnan oktar.

  küçük bir ayrıntı - haluktopel

  Yasaklanan sitelerin %95'i özgür düşünce, özgür paylaşım, siyasi doktrinler, anarşizm, mizah, tarih ve özgür haber portallarıyla bazı aykırı(!) sitelerdir. Bütün bu sitelere ilaveten, bir de söz konusu at gözlüklü gazetenin sitesi de, diğer siteleri kapatmaya temel teşkil eden yasalar uyarınca kapatılmış. Yani bu durum gerici dincilerin bir başarısı değil, bir basın kuruluşunun devlet imtiyazlarını belli bir çıkar gurubuna (ki bunlar silah ticareti, savaş ve orduyla beslenen bir zümredir) yönlendirme konusundaki pervasız baskısına karşı saçma sapan düzenlenmiş bir hukukun başarısız başarısıdır. Bu örnek, iki adet yanlış bir araya geldiğinde sonucun doğru çıkmayacağının yeni bir kanıtıdır. Yani saçmalık+ saçmalık 2 saçmalık eder. 1 Doğru asla etmediği gibi, tek yanlışla da kalmaz. İki çıplak da bir hamama yaraşır. Bir tarafta silah tüccarları diğer tarafta cüppeli karanlık, aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen (nasıl olacaksa artık) bıyık... Normalde yasalar ikisini de sözüm ona düzenliyor ama uçkurun ipi de bir kez çözülmüş artık. Tutabilene aşkolsun. Valla bu milletin sinirleri çok sağlammış. Çinlilere 140 bin mil duvar ördürmüşüz ama onlardan birşeyler de öğrenmişiz. Yoksa nasıl tahmmül edilirdi bir yanda vatan öbür yanda adnan, bir o yandan bir bu yandan... Bu maçta mı taraf tutacağız? Yok mu yani başka takım, başka maç? Yakında yorum yazdığımız, içimizi döktüğümüz bu mecraları da kapatırlar. Burayı adnan mı kapattıracak bakalım, vatan mı? Akıl tarafsız olmaktan yana aslında, dikkatini paradan bir çekebilse.

  Bu adamlar kim yahu? - podo

  Fikirlerimi söyleyeceğim de, gazete kapanmasın diye söyleyemiyorum. Cumhurbaşkanına söyleyin bunu bir zahmet. :)

  yazıklar olsun! - acartayfun

  ben diyorum arkadaşlarbu adamlar bizi yumuşak karın gördükçe daha çok üstümüze gelecekler!biz hoşgörülü olalım, demokrat olalım, farklı seslere yer açalım dedikçe bizim sesimizi kısmaya çalışıyorlar!uyanın! bir de bu yasakları savununan insanlara bir çift sözüm var.utanın kendinizden!güzel sanatlar mezunu bir adamı bilim adamıymış gibi arkasına takılmış insanlara -islami termilojiyle söyleyelim hadi ZULM etmesine alkış tutuyorsunuz,AYIP!, ebu cehili bilrsiniz, cahillerin babası!

  rezalet ! - tribus

  artık bu densizler , gazeteleri de kapattırmaya başlamış. bilime mafyalık yaptıkları yetmiyormuş gibi şimdi de bu yollara yönelmiş, mehdi ve adamları.Ee hükümet destekli , çok da şaşırmamak lazım