Vatan'ın internet sitesine sansür

Adnan Hoca'nın başvurusuyla mahkemenin aldığı karar sonucu Telekom üzerinden internete bağlananlar Vatan gazetesinin internet sitesini göremiyor

 

BİR YILDA 1112 SİTEYE KİLİT HABERİ İÇİN TIKLAYIN

DEVLET ELİYLE SANSÜR BİR TEK TÜRKİYE'DE HABERİ İÇİN TIKLAYIN

 

İSTANBUL - Son bir yılda 1112 internet sitesinin yasaklandığı Türkiye'de mahkemeler birbiri ardına kapatma kararları vermeye devam ediyor. Adnan Hoca olarak bilinen Adnan Oktar'ın öncülüğünde sansürlenen sitelere Vatan gazetesinin internet sitesi de eklendi. Adnan Hoca daha önce de ‘google.groups.com’, ‘geocities.com’, ‘wordpress.com’, ‘ekşisözlük’, ‘ateizm.org’, ‘antoloji.com’ gibi internet sitelerine erişimi yasaklatmıştı. Telekom üzerinden internete bağlananlar Vatan gazetesinin internet sitesinde 'Bu siteye erişim mahkeme kararı ile engellenmiştir' yazısını görüyor.

www.gazetevatan.com sitesindeki açıklama şöyle: "Bugün öğlen saatlerinden itibaren gazetevatan.com'a girenler, "Bu siteye erişim mahkeme kararı ile engellenmiştir" yazısıyla karşılaştılar.

Bu engelin nedeni kamuoyunda 'Adnan Hoca' olarak bilinen Adnan Oktar'ın, 'cemaati' hakkında sitemizde yayınlanan haberler üzerine aldırdığı bir mahkeme kararıdır.

Konuya ilişkin hukuki mücadelemiz sürüyor.

Yarın geniş bir açıklamayla okurlarımızı bilgilendireceğiz.

Her gün 1.5 milyondan fazla ziyaret alan, Türkiye'nin en büyük 3 gazete sitesinden biri olan gazetevatan.com'un böyle bir nedenle kapatılmasının takdirini kamuoyuna bırakıyoruz.

Bu tip 'zavallı' girişimler, elbette VATAN'ın gücünü daha da artırmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

Binlerce mail ve telefonla tepkilerini dile getiren değerli okurlarımıza ve meslektaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz." (Radikal)