Vatanseverleri yadırgayan herkes yanlış yoldadır

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Türklerin vatansever insanlar olduğunu belirterek "Bunu yadırgayanlar yanlış yoldadır" dedi.

ANKARA - Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Türklerin vatansever insanlar olduğunu belirterek "Bunu yadırgayanlar yanlış yoldadır" dedi.
Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı'nın 25. kuruluş yıldönümü için önceki gece yapılan törene Orgeneral Büyükanıt ve eşi Filiz Büyükanıt, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, kuvvet komutanları ve üst düzey sivil ve askeri erkân katıldı. Vakıf Genel Müdürü emekli Tümgeneral Melih Tunca, Orgeneral Büyükanıt'a 25. yıl anısına plaket sundu. Büyükanıt, törende yaptığı konuşmada Türk insanını tanımlarken şunları söyledi: "Türk insanı vatanseverdir. Yaşadığı toprakları sever. Türk insanı milliyetseverdir. Milletini sever, o topraklar üzerinde yaşayan insanları sever. Hiç kimse, ama hiç kimse, hangi duygu ve düşünceye sahip olursa olsun, milletini seven insanları, vatanını seven insanları yadırgamasın. Çünkü bu insanlar yanlış yollardadır" dedi.