Ve başörtüsü sahada

Ve başörtüsü sahada
Ve başörtüsü sahada
Burdur'da düzenlenen Liselerarası Kızlar Voleybol İl Birinciliği Turnuvası'na katılan Burdur Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin 4 oyuncusu, karşılaşmaya başörtüsüyle çıktı.

 

BURDUR - Hüsnü Bayer Spor Salonu'ndaki turnuvada, Ercan Akın Fen Lisesi ile Burdur Anadolu İmam Hatip Lisesi takımları karşılaştı. Burdur Anadolu İmam Hatip Lisesi oyuncularından Emine Kılıç, Dudu Dayağaç, Duygu Nur Aslan ve Fatmagün Kılıç, sahaya başörtüsüyle çıktı.
Voleybol İl Temsilcisi Resul Ay, takımdan bu yönde bir istek geldiğini, kendisinin durumu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne yazıyla bildirdiğini söyledi. Bunun üzerine müdürlüğün Türkiye Voleybol Federasyonu'ndan görüş istediğini kaydeden Ay, federasyondan 14 Kasım'da yanıt geldiğini anlattı. Yazıda, 'Uluslararası Voleybol Federasyonu kurullarında bir kısıtlama yoktur' denildiğini kaydeden Ay, "Bu yazıya istinaden sporcuların başörtüsüyle karşılaşmaya çıkmasına izin verildi" dedi.
Başörtüsüyle karşılaşmaya çıkan oyunculardan Fatmagün Kılıç, voleybola ilkokul 4'üncü sınıfta başladığını belirterek, "İlk defa böyle bir şey oluyor. Başörtüyle girmek çok güzel. Başörtülü olanlar da voleybolu seviyor" dedi. Duygu Nur Aslan ise çok heyecanlı olduğunu kaydetti. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/116110911611095

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Suyunu çıkarmasanız... - mlylmz

  Bir şeyden de geri kalsanız. Her şeyiniz inancınıza uygun da hatlarınızı belli eden çoraplarınız, formanız, şortunuz, namahrem önünde hoplamanız zıplamanız, bir tek saçlarınızın görünmesi günah öyle mi?

  Evet ama yetmez - huberhirsch

  Sadece dindar Sünniler değil, herkes özgür olmalı.

  ... - noelon

  çıksınlar... bence bir sorun yok... ancak mesele şudur ki: bu zihniyetin özgürlük tanımı üç şeye dayanır: 1- sadece ben özgür olayım 2- herkes benim gibi olsun 3- benim gibi olmayanlar zaten kafirdir, bu dünya da onlara haram olsun...!

  KİMİ KANDIRIYORDUK? - birizmirli

  Artık olimpiyat tanıtım filmlerine bu görüntüleri koyarlar.

  .. - holdme12

  Güzel gelişme. Ancak eşcinsel hakem hala hakemlikten men edilmiş durumda. Soruyorum, özgürlük sadece tek kesimin elinde olunca ona gerçekten özgürlük denir mi?