Ve bir bağlantı daha

Zaten aranıyormuş
Ümraniye'de bulunan bombalara ilişkin soruşturmada bir düğüm daha çözüldü. Eskişehir'de, annesinin evine yapılan baskında el bombaları, ağır silah ve doküman bulunan emekli binbaşı F.E., İstanbul'da sorguya alındı. Binbaşı F.E., tutuklanan emekli yüzbaşı Muzaffer Tekin'in arkadaşı.
'Bağlantıları açıklayamam'
Eskişehir Valisi, operasyon nedeniyle Emniyet Müdürü Savaş Yücel'i kutladı ve "Uzantısı kamuoyunun yakından bildiği M.T.'ye kadar giden bir operasyon yapıldı. Çeşitli bağlantılar var. Yargı süreci nedeniyle açıklayamıyorum" dedi. Tekin, Danıştay soruşturmasında da sorgulanmıştı.
Dön dolaş aynı isimler: 'Tekin'e komutan derlerdi'

İSTANBUL - Eskişehir'de 71 yaşındaki annesinin evinde silah ve patlayıcı depolamakla suçlanan emekli binbaşı dün tutuklanarak İstanbul'a gönderildi. Eskişehir'deki ev, emekli ya da muvazzaf askerlere ait olduğu iddia edilen üçüncü 'cephanelik' .
Dün tutuklanan emekli binbaşı F.E.'nin, Ümraniye'de 12 Haziran'da ele geçirilen patlayıcılarla ilgili olarak İstanbul'da tutuklanan emekli yüzbaşı Muzaffer Tekin'le bağlantısının bulunduğu tahmin ediliyor. Ümraniye soruşturmasının ucuysa Danıştay saldırısına kadar uzuyor.
'Çok sakindi'
Eskişehir'de önceki gece üç ayrı eve baskın düzenleyen güvenlik güçleri, hakkında gıyabi tutuklama kararı olan Özel Kuvvetler Komutanlığı emeklisi binbaşı F.E.'nin annesinin evinde, yatağın altında bir Kalaşnikof, Kanas tüfek, Kanas dürbünü, tüfek, 12 el bombası, iki bıçak, bir gaz bombası, TNT patlayıcı, tahrip kalıpları, fitiller, bir tabanca, susturucu, muşta ve dizüstü bilgisayar ele geçirdi.
Çok sakin davrandığı ve herhangi bir mukavemette bulunmadığı belirtilen' 44 yaşındaki F.E. tutuklanıp İstanbul'a yollanırken, annesi hakkında işlem yapılmadı. Vali Kadir Çalışıcı, "Uzantısı kamuoyunun yakından bildiği Muzaffer Tekin'e kadar giden bir operasyon yapıldı" dedi.
Atabeylerden bugüne...
Cephanelik zincirinin ilki, 31 Mayıs 2006'da Atabeyler operasyonu çerçevesinde, Ankara Eryamanlar'da ortaya çıkarılmış; patlayıcıların yanı sıra Başbakan Erdoğan'ın evinin krokileri ele geçirilmişti.
İkinci 'cephanelik' 12 Haziran'da Ümraniye'de çıktı.
Emekli astsubay Oktay Yıldırım'a ait patlayıcıların Cumhuriyet gazetesine yönelik bombalı saldırıyla ilgili olabileceği öne sürüldü.