Ve heyet İmralı'ya gitti

Ve heyet İmralı'ya gitti
Ve heyet İmralı'ya gitti

İmralı'ya gidenler arasında Ayla Akat Ata ve Ahmet Türk var.

Haber: RIFAT BAŞARAN / Arşivi
SERKAN OCAK / Arşivi

Radikal gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Can’ın bugünkü köşesinde belirttiği İmralı ile görüşme gerçekleşti.  BDP milletvekili Ayla Akat Ata, bağımsız milletvekili ve DTK eşbaşkanı Ahmet Türk'ün arasında bulunduğu üç kişilik bir heyet, bu sabah saat 8.00 sularında Ataköy Marina'dan Abdullah Öcalan ile görüşmek üzere İmralı’ya gitti. Üç kişilik heyet saat 15.00 sularında İstanbul 'a döndü.

İmralı'da Öcalan'la iki gün


  http://www.radikal.com.tr/111521311152138

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  burukta olsa bir umut bir heves, xerli be.... - alan kubilay

  temkinli umutlu bir heves, Ahmet Türk iyi bir secim olmus. Umarim tünelin sonunu bu sefer görürüz....

  mit - şoreş haki

  Eyüp bey haberi nereden almıştı mitten mi?

  Görüşmeler - user1143000

  Görüşmelerin tutuklu bulunan Öcalan ile yapılıyor olması,hep eksik olacaktır.Savaşı bitirecek görüşmelerin 14 yılı aşkındır tutuklu bulunan bir Lider ile yapılıyor olması hep Kürt halkının ve haklarının aleyhine kullanılacaktır.Eşit ve adil bir görüşme olmayacaktır.Amaç 'silah bıraktırmak' olarak açıklanıyorsa,ölü doğar olmayacaktır.09'da Gül 'iyi şeyler olacak' buyurmuştu,ama Irak dönüşü hemen 'o kelimeyi ağzıma almadım' demişti;alsa orucu bozulacak!O kelimeyi ağızlarına almayanların,çözümden yana olduklarına kimse inandıramaz beni.Belki,Sancar,Çandar,Çalışlar gibi ileri entelektüeller inanır buna.Okuyan olduysa sorayım,oruç bozan o kelime nedir?

  Selam söyleyin - beardfish

  Fırca yerler dönerler. Tecrit var diye insanları Aclık grevine soktular sonra Öcalan kendi Tecrit yok dedi. Kandil mi acaba böyle yönlendirdi. Sonuc itibari ile kendi iradeleri olmadıgını defalarca söylediler, gidip emir görüslerini alır gelirler. Ortadogu Halkları hep böyle pesinden gidecekleri Liderlere ihtiyac duyarlar. Birey pek önemli degildir, Dava önemlidir. Bu yüzden ideolojiler insanları Koyun eder. Ölürler öldürürler ve bunu insanlar icin yaptıklarını söylerler. Gercekten insanları mı düsünürler? Ben kendi kendime Genc ken söz verdim kendime sucu bucu diye isim takmayacagım. Cünkü ben benim ve benim gözümde herkes bir Birey. Birey olamayanlar ancak Koyun olurlar.

  Bizde derler ki. - user1023527

  Benim akp'nin yapıcagı bir uzlaşma sürecine hiçmi hiç güvenim ve umudum yok. haala aklı sindirip en kısadan pazarlık olarak ne kaparımın peşinde. bu yüzden de bu görüşme sürecinden bir şey çıkacagını hiçmi hiç beklemiyorum

  Türk devleti yıkılmıştır (adını koyalım) - gazetey

  Yıllarca kanlı terör örgütü ile çarpışan Türk komutan içeri alınırken adı TBMM olan mecliste görev yapan Kürt milletvekilleri Türk devletini yıkmak amaçlı terör örgütünün lideri ile görüşmek üzere imralıya gidiyor. Bu Türk devletini yönetenlerin gözü önünüde oluyor. 3 Ocak 2012 den itibaren Türkiye topraklarında Türk sorunu başlamıştır.

  güzel - adad

  silahların sustuğu günü de duymak umuduyla... allah yardımcı olsun herkese, devamını bekliyoruz...